SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Ersmarks IK
Kommande matcher
JUNI 2021
 
19
10:00
lör
10:00    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Ersmarks IK P10 Röd - Robertsfors IK P09/10
  -      
19
10:00
lör
10:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Ersmarks IK P16 - Pojkar div 3 Södra grp Blå  -      
19
10:30
lör
10:30    
PF-14, Hissjö IP
PF-14 » 
Hissjö & Röbäck - Ersmarks IK VIT
  -      
19
11:00
lör
11:00    
P16 Junior, Ersmarks IP
Ersmarks IK 9M - Gimonäs Umeå IF P07 CSÅ Svart  -      
19
11:15
lör
11:15    
F11, Ersängsvallen
F11 » 
Ersboda SK F 11/12 - Ersmarks IK F11 Vit
  -      
19
12:30
lör
12:30    
F06 , Vildmannavallen IP
F06 » 
IFK Umeå F06 - Flurkmark/Ersmark
  -      
19
13:00
lör
13:00    
F05, Grubbevallen
F05 » 
Sandåkerns SK - Ersmarks IK
  -      
19
14:15
lör
14:15    
P08/P09, Ålidhem arena
P08/P09 » 
Gimonäs Umeå if - Ersmarks IK
  -      
19
16:00
lör
16:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Div 3 dam  -      
19
16:30
lör
16:30    
Dam , Ersmarks IP
Dam » 
Flurkmarks IK/Ersmarks IK - Umedalens IF 2
  -      
20
sön
00:00    
F07/08, Tannens IP
F07/08 » 
Betsele IF F08 - Ersmarks IK F07/F08
  -      
20
09:30
sön
09:30    
PF-14, Bygdeå, Stenmyrvallen
PF-14 » 
Bygdeå & Röbäck - Ersmarks IK SVART
  -      
20
10:00
sön
10:00    
PF-14, Bygdeå Stenmyrvallen
PF-14 » 
Bygdeå - Ersmarks IK
  -      
20
10:00
sön
10:00    
F12, Tegstunets IP
F12 » 
Tegsödra Umeå IF F-12 Lag 1 - Ersmarks IK F-12
  -      
20
11:00
sön
11:00    
F09/10, Ersmarks IP
F09/10 » 
Ersmarks IK F09/10 1 - Tegsödra Umeå IF F -09 vit
  -      
20
12:30
sön
12:30    
F11, Ersmarks IP
F11 » 
Ersmarks IK F11 Röd - IFK Umeå F-11 blå
  -      
20
13:00
sön
13:00    
F09/10, Vännäsby IP
F09/10 » 
Spöland Vännäs IF F09 - Ersmarks IK F09/10 2
  -      
20
14:00
sön
14:00    
F13, Ersmarks IP
F13 » 
Ersmarks IK F13 - Sandåkerns SK F13 Röd
  -      
20
14:30
sön
14:30    
P08/P09, Stenmyrvallens IP
P08/P09 » 
Bygdeå GIF - Ersmarks IK
  -      
20
15:00
sön
15:00    
P12, Umedalens IP Norr
P12 » 
Umedalens IF P12 (gul) - Ersmarks IK P12
  -      
20
15:00
sön
15:00    
P13, Ersmarks IP
P13 » 
Ersmarks IK P13 - IFK Umeå P/F 13 Vit
  -      
20
16:00
sön
16:00    
P10, Grubbevallen
P10 » 
Sandåkerns SK P10 Röd - Ersmarks IK P 10 Svart
  -      
20
17:00
sön
17:00    
P16 Junior, Umeå Energi Arena SOL
Ersmarks IK - Skellefteå FF  -      
20
17:30
sön
17:30    
P11, Ersmarks IP
P11 » 
Ersmarks IK p11 - Tegsödra Umeå IF P-11 Vit Lag 1
  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
JUNI 2021
 
17
19:00
tor
19:00    
F13, Ersmarks IP
F13 » 
Ersmarks IK F13 - HTF F13
  -      
14
18:30
mån
18:30    
Dam , Ersmarks IP
Dam » 
Flurkmark/Ersmark - Umeå Södra 2
  -      
14
18:00
mån
18:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Div 3 dam  -      
 
13
18:00
sön
18:00    
F09/10, Multiarenan
F09/10 » 
Sävar IK F09 - Ersmarks IK F09/10 1
  -      
13
18:00
sön
18:00    
F11, Nordahlsvallen
F11 » 
Hörnefors IF F10/11/12 - Ersmarks IK F11 Röd
  -      
13
18:00
sön
18:00    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Ersmarks IK P 10 Svart - Sörfors IF P10
  -      
13
18:00
sön
18:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-manna planen
 
Match P08/P09  -      
13
17:30
sön
17:30    
P08/P09, Ersmarks ip
P08/P09 » 
Ersmarks IK - Sörfors
  -      
13
14:30
sön
14:30    
PF-14, Nordmaling Rödviken gräsplan
PF-14 » 
Röbäck - Ersmarks IK
  -      
13
14:00
sön
14:00    
F06 , Sörvalla IP A
F06 » 
Sunnanå SK - Ersmarks IK/Flurkmarks IK
2  -  2  

  Fler spelade matcher >>
 
Vill du synas här?
Kontakta kansliet via mejl till kansliet@eik.se