Info inför UFF 28-31/7
De dagar vi har två matcher ta med bägge tröjorna. Ta med overallerna så vi ser enhetliga ut under cupen samt vattenflaska och uppsatt hår. Meddela någon av oss tränare om någon av tjejerna inte kan vara med i kommande match av någon anledning. Vi skickar inte ut några kallelser för alla matcher.
Torsdag
Match kl 13.00 IFK Umeå-EIK (Samling 12.00 Nydala Plan 10 för utdelning av cuparmband etc.) Röda tröjorna
Invigning Samling 19.15 nere vid Skeppsbron med overaller på. Vi kommer att gå en kort parad genom centrum för att sedan återkomma till Skeppsbron där Idolvinnaren Birkir håller invigningstal och sjunger.
Fredag
Match 11.00 EIK-IBFF (samling 10.15 Nydala plan 2)
16.15 Bk Örnen- EIK (samling 15.45 Nydala plan 3) För de som inte stannar och badar.
Vi tänkte stanna och bada mellan matcherna på Umelagun med tjejerna. Så de som vill ta med badkläder, samt mat som kan förtäras innan match 2. Här ser vi gärna någon fler vuxna som kan tänkas följa med in på badet. Entrekostnad för tjejerna 60kr som alla står för själva.
Lördag
Match 11.45 Alviks IK- EIK (samling 11.00 Nydala plan 2)
Match 16.15 Sandåkerns SK- EIK (samling 15.30 Nydala plan 2)
Söndag
Match 10.15 EIK-GUIF (samling 9.30 Nydala plan 9) Röda tröjorna
Efter matchen tänkte vi fira alla segrar samt hur skoj vi haft på Frasses Ersboda. Detta informerar vi och styr upp på söndag. Laget står för maten
Vädret ser helt ok ut, men det är inköpt ett tält till laget om det skulle behövas. Här skulle vi gärna se någon förälder som kan hjälpa till och ansvara för om det skulle behövas.