Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ersmarks IK
F04
Matcher
DECEMBER 2017
 
02
10:30
lör
10:30    
Sporthushallen
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF F03 I/T  -      
02
17:00
lör
17:00    
Grubbeskolan
Röbäcks IF F-05/06 - Ersmarks IK 1  -      
 
09
13:00
lör
13:00    
Umeå Energi Arena VATTEN
Ersmarks IK 1 - Umedalens IF F04  -      
10
13:00
sön
13:00    
Hagahallen
Ersmarks IK 1 - Umeå Södra FF F04  -      
 
16
16:00
lör
16:00    
Sporthushallen
Ersmarks IK - Umedalens IF F04  -      
17
09:00
sön
09:00    
Ersängshallen
Ersmarks IK 1 - Sandviks IK F03-04-05  -      
17
10:00
sön
10:00    
Ersängshallen
Ersmarks IK 1 - Umedalens IF F04  -      
 
19
19:00
tis
19:00    
Lycksele
Betsele IF F0304 - Ersmarks IK  -      
JANUARI 2018
 
13
15:30
lör
15:30    
Bräntbergsskolan/Gymnastikhall
Gimonäs Umeå IF F03 I/T - Ersmarks IK 14  -  3  
13
16:30
lör
16:30    
Bräntbergsskolan/Gymnastikhall
Gimonäs Umeå IF Tomtebo - Ersmarks IK 16  -  5  
14
10:00
sön
10:00    
Balderhallen A
Myckle IK F03 - Ersmarks IK0  -  3  
 
21
10:00
sön
10:00    
Ålidhemshallen
Gimonäs Umeå IF F03 CSÅ - Ersmarks IK 14  -  2  
21
11:00
sön
11:00    
Ålidhemshallen
Gimonäs Umeå IF F04 CS - Ersmarks IK 12  -  0  
 
28
14:00
sön
14:00    
Sporthushallen
Ersmarks IK 1 - Betsele IF F03040  -  1  
28
15:00
sön
15:00    
Sporthushallen
Ersmarks IK 1 - Röbäcks IF F-05/068  -  1  
FEBRUARI 2018
 
03
17:00
lör
17:00    
SM
Ersmarks IK - Sundsvall Ik  -      
04
14:00
sön
14:00    
Tegs centralskola
Umeå Södra FF F04 - Ersmarks IK 14  -  5  
 
10
16:00
lör
16:00    
Musköten
Umedalens IF F04 - Ersmarks IK 14  -  1  
APRIL 2018
 
05
10:00
tor
10:00    
Umeå Engeri Arena Vatten
 
Guif f03 - Ersmarks IK  -      
 
20
20:00
fre
20:00    
Luleå, Tuna
Piteå IF FF 1 - Ersmarks IK  -      
21
09:00
lör
09:00    
Luleå, Tuna
IFK Luleå - Ersmarks IK  -      
21
16:00
lör
16:00    
Luleå, Tuna
Gammelstads IF - Ersmarks IK  -      
22
11:45
sön
11:45    
Annan
Sunnanå - Ersmarks IK  -      
22
15:30
sön
15:30    
Annan
Morön BK - Ersmarks IK  -      
 
28
10:20
lör
10:20    
Tannens IP Lycksele
Mariehems SK - Ersmarks IK  -      
28
12:00
lör
12:00    
Tannens IP Lycksele
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF  -      
28
13:20
lör
13:20    
Tannens IP Lycksele
Betsele IF - Ersmarks IK  -      
28
14:40
lör
14:40    
Tannens IP Lycksele
Ersmarks IK - IFK Umeå  -      
MAJ 2018
 
01
19:45
tis
19:45    
Ålidhem Arena 1
Gimonäs Umeå IF F15 vit - Ersmarks IK F041  -  6  
05
10:30
lör
10:30    
Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Sandviks IK F03 SOIK F-03-048  -  0  
06
16:15
sön
16:15    
Ålidhem Arena 1
Gimonäs Umeå IF F14 - Ersmarks IK F044  -  4  
 
07
19:45
mån
19:45    
Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Sandåkerns SK F034  -  1  
10
17:20
tor
17:20    
A5 Rocklundafältet
Ersmarks IK - Skiljebo SK  -      
11
10:00
fre
10:00    
A5 Rocklundafältet
IF Brommapojkarna - Ersmarks IK  -      
11
13:20
fre
13:20    
A4 Rocklundafältet
Ulvåkers IF - Ersmarks IK  -      
12
13:00
lör
13:00    
Rocklunda
AIK FF - Ersmarks IK  -      
12
16:00
lör
16:00    
Rocklunda
Ersmarks IK - Skiljebo SK  -      
13
16:30
sön
16:30    
Nolia 2
Ersmarks IK F04/05 - Betsele IF F050  -  6  
 
19
10:30
lör
10:30    
Sävar IP
Sävar IK F04 - Ersmarks IK F04/053  -  6  
20
16:00
sön
16:00    
MSK Arena
Mariehem SK - Ersmarks IK F042  -  4  
 
26
10:15
lör
10:15    
Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Spöland Vännäs IF17  -  0  
 
28
19:40
mån
19:40    
Nolia IP 1
Röbäcks IF F-03/04 - Ersmarks IK F04/053  -  0  
JUNI 2018
 
02
10:30
lör
10:30    
Nolia 2
Ersmarks IK F04/05 - Umedalens IF F042  -  3  
03
11:15
sön
11:15    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Ersmarks IK F041  -  6  
 
06
15:45
ons
15:45    
Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Sävar IK /Täfteå lK1  -  3  
07
19:00
tor
19:00    
Klacken IP
HTF/Sandåkerns SK F04 - Ersmarks IK F04/054  -  2  
09
10:30
lör
10:30    
Nolia 2
Ersmarks IK F04/05 - Ersboda SK F03/045  -  2  
10
11:15
sön
11:15    
Tegstunets IP
Umeå Södra FF F04 1 - Ersmarks IK F041  -  5  
 
15
18:15
fre
18:15    
Tegstunets IP
Umeå Södra FF F-03 - Ersmarks IK F047  -  3  
 
24
10:15
sön
10:15    
Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Gimonäs Umeå IF F15 vit3  -  0  
 
25
19:45
mån
19:45    
Nolia 2
Ersmarks IK F04/05 - Umeå Södra F-032  -  7  
28
11:00
tor
11:00    
Sandvik har lämnat WO, matchen inställd
Sandviks IK F03 SOIK F-03-04 - Ersmarks IK F040  -  3  
30
11:00
lör
11:00    
Grubbevallen
Sandåkerns SK/HTF F04 - Ersmarks IK F04/050  -  8  
JULI 2018
 
03
19:30
tis
19:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra FF F04 - Ersmarks IK F041  -  2  
 
16
15:50
mån
15:50    
Kviberg 3
IFK Göteborg - Ersmarks IK  -      
17
09:00
tis
09:00    
Kviberg 14
Ersmarks IK - Älta IF  -      
17
14:30
tis
14:30    
Kviberg 11
FC Hessleholm - Ersmarks IK  -      
18
13:50
ons
13:50    
Kviberg 21
 
Marin FC - Ersmarks IK  -      
19
09:00
tor
09:00    
Bergsjövallen
Vaksala - Ersmarks IK  -      
19
13:20
tor
13:20    
Lemmingvallen
Hittarps IK - Ersmarks IK  -      
19
17:20
tor
17:20    
Inlag
Knivsta - Ersmarks IK  -      
AUGUSTI 2018
 
05
10:30
sön
10:30    
Ersmarks IP
Ersmarks IK F04 - Gimonäs Umeå IF F15 vit7  -  0  
 
06
19:00
mån
19:00    
Nolia IP 1
Ersmarks IK F04 - Röbäcks IF F-03/0411  -  1  
11
15:00
lör
15:00    
Ersmarks IP
Ersmarks IK F04 - Sunnanå SK F045  -  4  
12
10:30
sön
10:30    
Ersmarks IP
Ersmarks IK F04 - Gimonäs Umeå IF F147  -  1  
 
17
18:15
fre
18:15    
Grubbevallen
Sandåkerns SK F03 - Ersmarks IK F04  -      
18
11:30
lör
11:30    
Sävar IP
Sävar IK F04 - Ersmarks IK F04  -      
18
14:00
lör
14:00    
Grubbevallen
Sandåkerns SK/HTF F04 - Ersmarks IK F04  -      
19
10:30
sön
10:30    
Ersmarks IP
Ersmarks IK F04 - Mariehem SK  -      
 
26
14:30
sön
14:30    
Vännäs IP
Spöland Vännäs IF - Ersmarks IK F04  -      
SEPTEMBER 2018
 
01
10:30
lör
10:30    
Ersmarks IP
Ersmarks IK F04 - Sävar IK F04  -      
02
10:30
sön
10:30    
Ersmarks IP
Ersmarks IK F04 - IFK Umeå  -      
 
05
18:00
ons
18:00    
Ersmarks IP
Ersmarks IK F04 - Umedalens IF F04  -      
09
sön
00:00    
Tegs IP
Morön BK F 04 - Ersmarks IK F04  -      
09
15:00
sön
15:00    
Skogsvallen IP
Sävar IK /Täfteå lK - Ersmarks IK F04  -      
 
14
18:30
fre
18:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra FF F04 2 - Ersmarks IK F04  -      
16
10:30
sön
10:30    
Ersmarks IP
Ersmarks IK F04 - Umeå Södra FF F04 1  -      
 
23
10:30
sön
10:30    
Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Umeå Södra FF F-03  -      
 
30
14:15
sön
14:15    
Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF F15 vit - Ersmarks IK F04  -      
 
Vill du synas här?
Kontakta kansliet via mejl till kansliet@eik.se