Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ersmarks IK
Kommande matcher
JUNI 2018
 
21
18:00
tor
18:00    
P08, Klacken IP
P08 » 
HTF P0708 - Ersmarks IK P08
  -      
21
18:00
tor
18:00    
P09, Ersmarks konstgräs
 
P09 » 
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF P09 Carlshöjd vit
  -      
24
10:00
sön
10:00    
F08, Tegs IP
F08 » 
Umeå Södra FF F-08 Gul - Ersmarks IK F08
  -      
24
10:15
sön
10:15    
F04, Nolia 2
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Gimonäs Umeå IF F15 vit
  -      
24
10:45
sön
10:45    
P06, Storsjö Arena
P06 » 
Sandviks IK 06 Gul - Ersmarks IK P06 Röd
  -      
24
11:45
sön
11:45    
F05, Sävar IP
F05 » 
Sävar IK F05 - Ersmarks IK F05
  -      
24
13:30
sön
13:30    
P05, Tegs IP
P05 » 
Tegs SK Fotboll P05 Svart - Ersmarks IK P05
  -      
24
15:00
sön
15:00    
P06, Röbäcks IP
P06 » 
Röbäcks IF P06 - Ersmarks IK P06 Svart
  -      
24
17:30
sön
17:30    
P07, Nordahlsvallen
P07 » 
Hörnefors IF P 06 - Ersmarks IK P07
  -      
24
18:00
sön
18:00    
Dam - Damjunior, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Ersmark IK  -      
24
18:00
sön
18:00    
F06 - Fotboll, Täfteborg
Täfteå IK F06 - Ersmarks IK F06  -      
24
18:00
sön
18:00    
F07, Ersmarks IP
F07 » 
Ersmarks IK F07 - Bygdeå GIF F 06/07/08
  -      
24
18:00
sön
18:00    
P07, Stöckesbua IP
P07 » 
Stöcke IF P 06/07 - Ersmarks IK P07
  -      
24
18:15
sön
18:15    
P04, MSK Arena
P04 » 
Mariehem SK P03/04 Grön - Ersmarks IK P04
  -      
24
18:30
sön
18:30    
P0203, Umeå Energi Arena SOL
P0203 » 
Ersmarks IK - Skellefteå FF
  -      
 
25
17:30
mån
17:30    
P05, Annan
P05 » 
Umedalens IF - Ersmarks IK
  -      
25
19:45
mån
19:45    
F04, Nolia 2
F04 » 
Ersmarks IK F04/05 - Umeå Södra F-03
  -      
25
19:45
mån
19:45    
F05, Nolia 2
F05 » 
Ersmarks IK F04/05 - Umeå Södra F-03
  -      
26
18:00
tis
18:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Herrjun div 2 Ersmarks IK-Hörnefors IF  -      
26
18:30
tis
18:30    
P0203, Ersmarks IP
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Hörnefors IF/SIK
  -      
26
19:00
tis
19:00    
Sandåkerns SK/HTF - Ersmarks IK  -      
27
18:30
ons
18:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Damjunior div 1 Ersmarks IK - Umeå Södra FF  -      
27
19:00
ons
19:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Umeå Södra DFF F02  -      
28
11:00
tor
11:00    
F04, Storsjö Arena
F04 » 
Sandviks IK F03 SOIK F-03-04 - Ersmarks IK F04
  -      
29
17:30
fre
17:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Damer div 3 Ersmarks IK-Ersboda SK  -      
29
18:30
fre
18:30    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Ersboda  -      
30
11:00
lör
11:00    
F04, Grubbevallen
F04 » 
Sandåkerns SK/HTF F04 - Ersmarks IK F04/05
  -      
30
11:00
lör
11:00    
F05, Grubbevallen
F05 » 
Sandåkerns SK/HTF F04 - Ersmarks IK F04/05
  -      
30
12:30
lör
12:30    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Ersmarks IK P10 Svart - Sävar IK P10 2
  -      
30
13:30
lör
13:30    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Mariehem SK (P10) Vit 2 - Ersmarks IK P10 Svart
  -      
30
14:00
lör
14:00    
P0203, Tegstunets IP
P0203 » 
Tegs SK Fotboll - Ersmarks IK
  -      
JULI 2018
 
01
sön
00:00    
F09, Fritidsområdet Vännäsbadet
F09 » 
Hörnefors IF F08/10 - Ersmarks IK F09 Svart
  -      
01
sön
00:00    
F09, Fritidsområdet Vännäsbadet
F09 » 
Betsele IF Flickor 09 Lag 1 - Ersmarks IK F09 Svart
  -      
01
sön
00:00    
F09, Fritidsområdet Vännäsbadet
F09 » 
Ersmarks IK F09 Svart - Hörnefors IF F08/10
  -      
01
sön
00:00    
F09, Fritidsområdet Vännäsbadet
F09 » 
Ersmarks IK F09 Svart - Betsele IF Flickor 09 Lag 2
  -      
01
sön
00:00    
P07, Ersmarks IP
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Robertsfors IK P06/07
  -      
01
10:00
sön
10:00    
F10, MSK Arena
F10 » 
Mariehem SK (F10) 1 - Ersmarks IK F10
  -      
01
11:00
sön
11:00    
F10, MSK Arena
F10 » 
Ersmarks IK F10 - Mariehem SK (F10) 2x
  -      
01
14:00
sön
14:00    
P10, MSK Arena
P10 » 
Spöland Vännäs IF P10 svart - Ersmarks IK P10 Röd
  -      
01
15:00
sön
15:00    
P10, MSK Arena
P10 » 
Ersmarks IK P10 Röd - Spöland Vännäs IF P10 vit
  -      
01
17:00
sön
17:00    
 
Match Div 3 damer Ersmarks IK-Mariehem  -      
01
18:00
sön
18:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmark IK - Mariehem SK  -      
01
18:00
sön
18:00    
F08, Röbäcks IP
F08 » 
Röbäcks IF F08 Röd - Ersmarks IK F08
  -      
01
19:00
sön
19:00    
P04, Nolia IP 1
P04 » 
Ersmarks IK P04 - IFK Umeå P-04
  -      
 
03
18:15
tis
18:15    
F04, Tegstunets IP
F04 » 
Umeå Södra FF F04 - Ersmarks IK F04
  -      
AUGUSTI 2018
 
01
20:00
ons
20:00    
Dam - Damjunior, Grubbevallen
Sandåkerns SK - Ersmark IK  -      
04
15:00
lör
15:00    
Dam - Damjunior, Skogsvallen IP
Morön BK - Ersmarks IK  -      
05
10:00
sön
10:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match F04 Div 2 Damjun Ersmarks IK F04 -GUIF F15  -      
05
10:30
sön
10:30    
F04, Ersmarks IP
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Gimonäs Umeå IF F15 vit
  -      
05
14:00
sön
14:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match U17 div1 Ersmarks IK P03 - GUIF  -      
05
14:30
sön
14:30    
P0203, Nolia IP 1
P0203 » 
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF
  -      
05
17:30
sön
17:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Div 3 Damer Ersmarks IK - Sandviks IK  -      
05
18:00
sön
18:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmark IK - Sandviks IK  -      
 
07
18:30
tis
18:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 2 Herrjun, Ersmarks IK P03 - Tegs SK  -      
07
19:00
tis
19:00    
P0203, Ersmarks IP
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Tegs SK Fotboll P15
  -      
08
15:30
ons
15:30    
11-manna gräsplan, 11-manna planen
 
Match EIK P04 - Sandåkern (Intersport Cup)  -      
08
18:30
ons
18:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Damjun div 1 Ersmarks IK - Umedalens IF F04  -      
08
19:00
ons
19:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Umedalens IF F04  -      
11
16:30
lör
16:30    
P0203, Vildmannahallen
P0203 » 
IFK Umeå - Ersmarks IK P03
  -      
12
10:00
sön
10:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Div 2 Damjun Ersmarks IK F04 - GUIF F14  -      
12
10:30
sön
10:30    
F04, Ersmarks IP
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Gimonäs Umeå IF F14
  -      
12
13:30
sön
13:30    
11-manna gräsplan, EV Match U17, Ersmarks IK P03 - UFC Akademi
 
Tävling  -      
12
14:00
sön
14:00    
P0203, Nolia IP 1
P0203 » 
Ersmarks IK - Umeå FC Akademi
  -      
12
17:00
sön
17:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match, Div 3 Damer Ersmarks IK - Umedalen IF 2  -      
12
18:00
sön
18:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmark IK - Umedalens IF 2  -      
 
15
18:00
ons
18:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 1 Damjun, Ersmarks IK - GUIF  -      
15
19:00
ons
19:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF  -      
16
17:30
tor
17:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 2 Herrjun Ersmarks IK P03 - SVIF/VAIK  -      
16
20:00
tor
20:00    
Dam - Damjunior, Tegstunets IP
Umeå Södra DFF - Ersmark IK  -      
17
18:15
fre
18:15    
F04, Grubbevallen
F04 » 
Sandåkerns SK F03 - Ersmarks IK F04
  -      
19
10:00
sön
10:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 2 Damjunior Ersmarks IK F04 - Mariehem  -      
19
10:30
sön
10:30    
F04, Ersmarks IP
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Mariehem SK
  -      
19
11:30
sön
11:30    
P0203, Skogsvallen IP
P0203 » 
Morön BK - Ersmarks IK
  -      
19
17:00
sön
17:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Div 3 Damer Ersmarks IK-Hörnsjö 2  -      
19
18:00
sön
18:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmark IK - Hörnsjö IF 2  -      
 
22
19:45
ons
19:45    
P0203, Grubbevallen
P0203 » 
Sandåkerns SK P04 - Ersmarks IK P03
  -      
25
10:30
lör
10:30    
Dam - Damjunior, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 1 - Ersmarks IK  -      
25
14:00
lör
14:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 2 Herrjun, Ersmarks IK P03 - Sävar/Täfte  -      
25
15:00
lör
15:00    
P0203, Ersmarks IP
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Sävar/Täfteå IK
  -      
26
14:00
sön
14:00    
Dam - Damjunior, Ersängsvallen
Ersboda SK - Ersmark IK  -      
26
14:00
sön
14:00    
P0203, Nolia IP 1
P0203 » 
Ersmarks IK - Bodens BK FF
  -      
26
14:00
sön
14:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match U17 div 1 norra Ersmarks IK P03 - Boden BK  -      
26
14:30
sön
14:30    
F04, Vännäs IP
F04 » 
Spöland Vännäs IF - Ersmarks IK F04
  -      
SEPTEMBER 2018
 
01
09:00
lör
09:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match ERSMARKSDAGEN Div 2 Damjun EIK F04 - IFKUmeå  -      
01
10:00
lör
10:00    
F04, Ersmarks IP
F04 » 
Ersmarks IK F04 - IFK Umeå
  -      
01
12:00
lör
12:00    
P0203, Ersmarks IP
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Gimonäs Umeå IF HJ2 vit
  -      
01
12:00
lör
12:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match ERSMARKSDAGEN Div 2 Herrjun EIK P03 - GUIF  -      
01
14:00
lör
14:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Mariehem SK  -      
01
14:00
lör
14:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match ERSMARKSDAGEN Div 1 Damjun EIK - Mariehem  -      
 
05
ons
00:00    
Dam - Damjunior, Umedalens IP
Umedalens IF F03 - Ersmarks IK  -      
09
sön
00:00    
F04, Skogsvallen IP
F04 » 
Sävar IK /Täfteå lK - Ersmarks IK F04
  -      
09
12:00
sön
12:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match U17 Div 1 norra, Ersmarks IK P03 - Alviks IK  -      
09
13:00
sön
13:00    
P0203, Nolia IP 1
P0203 » 
Ersmarks IK - Alviks IK
  -      
09
15:00
sön
15:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 3 Damer, Ersmarks IK - GUIF  -      
09
16:00
sön
16:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmark IK - Gimonäs Umeå IF  -      
 
15
13:00
lör
13:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 1 Damjun, Ersmarks IK - Nordmaling  -      
15
14:00
lör
14:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Nordmalings BK/HIF  -      
16
sön
00:00    
P0203, Ersmarks IP
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Umedalens IF P02 Svart
  -      
16
sön
00:00    
P0203, Skogsvallen
P0203 » 
IFK Luleå - Ersmarks IK
  -      
16
10:00
sön
10:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 2 Damjun, Ersmarks IK F04-Umeå Södra F04  -      
16
10:30
sön
10:30    
F04, Ersmarks IP
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Umeå Södra FF F04 1
  -      
16
17:00
sön
17:00    
Dam - Damjunior, Umedalens IP
Umedalens IF 3 - Ersmark IK  -      
 
19
ons
00:00    
Dam - Damjunior, Sandviks IP
Sandviks IK - Ersmarks IK  -      
23
sön
00:00    
P0203, FC Vindeln
P0203 » 
Vindelns IF - Ersmarks IK P03
  -      
23
10:00
sön
10:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 2 Damjun, Ersmarks IK F04-Umeå Södra F03  -      
23
10:30
sön
10:30    
F04, Nolia 2
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Umeå Södra FF F-03
  -      
23
12:30
sön
12:30    
P0203, Ålidhem Arena
P0203 » 
Gimonäs Umeå IF - Ersmarks IK
  -      
23
13:00
sön
13:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 3 Damer, Ersmarks IK - IFK Umeå  -      
23
14:00
sön
14:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmark IK - IFK Umeå  -      
 
29
10:30
lör
10:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 2 Herrjun, Ersmarks IK P03 - Sandviks IK  -      
29
11:00
lör
11:00    
P0203, Ersmarks IP
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Sandviks IK P04
  -      
29
13:30
lör
13:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Div 1 Damjun EIK-Sandåkern  -      
29
14:00
lör
14:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Sandåkerns SK/HTF  -      
30
13:00
sön
13:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match U17 Div 1 norra, Ersmarks IK P03 - Tegs SK  -      
30
14:00
sön
14:00    
Dam - Damjunior, MSK Arena
Mariehem SK - Ersmark IK  -      
30
14:00
sön
14:00    
P0203, Ersmarks IP
P0203 » 
Ersmarks IK - Tegs SK Fotboll
  -      
30
14:15
sön
14:15    
F04, Ålidhem Arena
F04 » 
Gimonäs Umeå IF F15 vit - Ersmarks IK F04
  -      
OKTOBER 2018
 
03
19:00
ons
19:00    
Dam - Damjunior, Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F02 - Ersmarks IK  -      
07
14:00
sön
14:00    
P0203, Electrolux Home Arena
P0203 » 
Skellefteå FF - Ersmarks IK
  -      
 
Vill du synas här?
Kontakta kansliet via mejl till kansliet@eik.se