Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ersmarks IK
Spelade matcher
OKTOBER 2018
 
21
15:00
sön
15:00    
Futsal Dam, Bygdeå
IFK Åkullsjön - Ersmarks IK  -      
21
12:00
sön
12:00    
F04, Hägernäs IP
F04 » 
Umeå Södra FF - Ersmarks IK
  -      
20
18:10
lör
18:10    
F04, Hägernäs IP
F04 » 
Ersmarks IK - FC Staffanstorp
  -      
20
18:00
lör
18:00    
P07, Annan
P07 » 
Skellefteå FF - Ersmarks IK
  -      
20
16:00
lör
16:00    
P07, Electrolux Home Arena
P07 » 
Skellefteå FF U12 - Ersmarks IK
  -      
20
15:00
lör
15:00    
P0203, Electrolux Home Arena
P0203 » 
Skellefteå FF U15 - Ersmarks IK
  -      
20
14:20
lör
14:20    
F04, Skarpängs IP
F04 » 
Ersmarks IK - IK Frej Täby
  -      
20
13:00
lör
13:00    
P07, Electrolux Home Arena
P07 » 
Ersmarks IK - Skellefteå FF U13
  -      
20
13:00
lör
13:00    
F06 - Innebandy, Ersängshallen
Ersmarks IK - IBF Dalen4  -  2  
20
12:00
lör
12:00    
P0203, Electrolux Home Arena
P0203 » 
Skellefteå FF U16 - Ersmarks IK
  -      
20
09:30
lör
09:30    
F04, Hägernäs IP
F04 » 
Boo FF - Ersmarks IK
  -      
19
19:30
fre
19:30    
F04, Hägernäs IP
F04 » 
IF Brommapojkarna - Ersmarks IK
  -      
19
15:00
fre
15:00    
F04, Hägernäs IP
F04 » 
EPS White - Ersmarks IK
  -      
 
07
14:00
sön
14:00    
P0203, Electrolux Home Arena
P0203 » 
Skellefteå FF - Ersmarks IK
3  -  1  
07
09:00
sön
09:00    
F06 - Innebandy, Midgårdshallen
Luleå SK - Ersmarks IK  -      
06
18:00
lör
18:00    
F06 - Innebandy, Umeå energi väst
Ersmarks IK - Skelleftå IBK  -      
06
13:00
lör
13:00    
ÖIB 06 - Ersmarks IK  -      
06
11:20
lör
11:20    
Jäbo OK 05/06 - Ersmarks IK  -      
06
08:50
lör
08:50    
F06 - Innebandy, Elofssonhallen
Ersmarks IK - Sandåkerns SK f07  -      
06
08:00
lör
08:00    
F06 - Innebandy, Elofssonhallen
ÖIB 05 - Ersmarks IK  -      
05
21:10
fre
21:10    
F06 - Innebandy, Ersängsskolan/Gymnastikhall
 
IBF Dalen - Ersmarks IK  -      
05
19:00
fre
19:00    
P0203, Electrolux Home Arena
P0203 » 
Skellefteå FF U16 - Ersmarks IK P03
3  -  2  
05
18:40
fre
18:40    
F06 - Innebandy, Ersängsskolan/Gymnastikhall
Ersmarks IK - Umeå City blå  -      
05
17:50
fre
17:50    
F06 - Innebandy, Ersängsskolan/Gymnastikhall
Ersmarks IK - Gullänget-Kroksta IBS  -      
03
19:00
ons
19:00    
Dam - Damjunior, Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F02 - Ersmarks IK3  -  1  
02
18:30
tis
18:30    
F04, Ålidhem Arena
F04 » 
Gimonäs Umeå IF F15 vit - Ersmarks IK F04
2  -  0  
SEPTEMBER 2018
 
30
14:00
sön
14:00    
Dam - Damjunior, MSK Arena
Mariehem SK - Ersmark IK4  -  2  
30
12:30
sön
12:30    
P0203, Nolia IP 1
P0203 » 
Ersmarks IK - Tegs SK Fotboll
1  -  2  
29
14:00
lör
14:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Sandåkerns SK/HTF3  -  1  
29
13:30
lör
13:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Div 1 Damjun EIK-Sandåkern  -      
29
09:30
lör
09:30    
F04, Tegstunets IP
F04 » 
Umeå Södra FF F04 2 - Ersmarks IK F04
2  -  5  
29
09:00
lör
09:00    
F06 , Spöland
F06 » 
Spöland - Ersmarks IK
  -      
 
23
15:00
sön
15:00    
P04, Älvdungen IP
P04 » 
Sörfors IF P05 - Ersmarks IK P05
4  -  1  
23
15:00
sön
15:00    
P05, Älvdungen IP
P05 » 
Sörfors IF P05 - Ersmarks IK P05
4  -  1  
23
14:00
sön
14:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmark IK - IFK Umeå3  -  1  
23
13:45
sön
13:45    
F05, Sävar IP
F05 » 
Sävar IK F05 - Ersmarks IK F05
  -      
23
13:00
sön
13:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 3 Damer, Ersmarks IK - IFK Umeå  -      
23
12:30
sön
12:30    
P0203, Ålidhems konstgräs
P0203 » 
Gimonäs Umeå IF - Ersmarks IK
0  -  2  
23
10:30
sön
10:30    
F04, Ersmarks IP
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Umeå Södra FF F-03
4  -  3  
23
10:00
sön
10:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 2 Damjun, Ersmarks IK F04-Umeå Södra F03  -      
22
15:15
lör
15:15    
F06 , Flurkmark
F06 » 
IFK Umeå - Ersmarks IK
  -      
22
13:45
lör
13:45    
F06 , Flurkmark
F06 » 
HTF - Ersmarks IK
  -      
22
12:15
lör
12:15    
F06 , Flurkmark
F06 » 
Ersmarks IK - Umeå Södra Blå
  -      
22
10:00
lör
10:00    
F06 , Flurkmark IP
F06 » 
Gimonäs Ungdom IF - Ersmarks IK
  -      
22
10:00
lör
10:00    
P04, Ersmarks IP
P04 » 
Ersmarks IK P04 - Umedalens IF P04 1
4  -  1  
22
10:00
lör
10:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP, 11-manna
 
Match P04 - Umedalen  -      
22
09:00
lör
09:00    
F06 , Flurkmark
F06 » 
HTF - Ersmarks IK
  -      
21
17:00
fre
17:00    
P07, 9-mannaplan
P07 » 
Ersmarks IK - Föräldrarna P07
  -      
19
19:00
ons
19:00    
Dam - Damjunior, Storsjö Arena
Sandviks IK - Ersmarks IK6  -  4  
19
18:00
ons
18:00    
F10, Ersmarks konstgräs
F10 » 
Ersmarks IK - Föräldrarna F10
  -      
18
18:30
tis
18:30    
P07, Tegstunets IP
P07 » 
Tegs SK Fotboll P-07 Vinröd - Ersmarks IK P07
  -      
18
17:30
tis
17:30    
P04, Ersmarks IP
P04 » 
Ersmarks IK P05 - IFK Umeå P-05 Blå
1  -  6  
18
17:30
tis
17:30    
P05, Ersmarks IP
P05 » 
Ersmarks IK P05 - IFK Umeå P-05 Blå
1  -  6  
 
16
19:00
sön
19:00    
P04, Umedalens IP
P04 » 
Umedalens IF P05 - Ersmarks IK P05
6  -  3  
16
19:00
sön
19:00    
P05, Umedalens IP
P05 » 
Umedalens IF P05 - Ersmarks IK P05
6  -  3  
16
17:00
sön
17:00    
Dam - Damjunior, Umedalens IP
Umedalens IF 3 - Ersmark IK0  -  4  
16
17:00
sön
17:00    
P07, D-plan
P07 » 
Ersmarks IK - Morön BK
  -      
16
16:00
sön
16:00    
F07, Ersmarks IP
F07 » 
Ersmarks IK F07 - Sävar IK F07
  -      
16
15:30
sön
15:30    
P09, Sävar, Prefab
P09 » 
Ersmarks IK - Mariehem SK P09 vit
  -      
16
14:15
sön
14:15    
P06, Vildmannavallen IP
P06 » 
IFK Umeå Vit - Ersmarks IK P06 Röd
  -      
16
14:15
sön
14:15    
P10, E-plan
P10 » 
Ersmarks IK - Sandåkern SK:1
  -      
16
13:30
sön
13:30    
P0203, Skogsvallen i Luleå
P0203 » 
IFK Luleå - Ersmarks IK
3  -  2  
16
13:30
sön
13:30    
P10, E-plan
P10 » 
Sävar IK Röd - Ersmarks IK
  -      
16
13:15
sön
13:15    
P07, F-plan
P07 » 
Tegs SK svart - Ersmarks IK
  -      
16
12:30
sön
12:30    
P09, Sävar Skogsvallen
P09 » 
Täfteå IK:vit - Ersmarks IK
  -      
16
12:00
sön
12:00    
F08, Tegstunets IP
F08 » 
Umeå Södra FF F-08 Blå - Ersmarks IK F08
  -      
16
12:00
sön
12:00    
P10, E-plan
P10 » 
Täfteå IK - Ersmarks IK
  -      
16
11:45
sön
11:45    
P07, C-plan
P07 » 
Ersmarks IK - Bygdeå GIF
  -      
16
10:30
sön
10:30    
F04, Ersmarks IP
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Umeå Södra FF F04 1
6  -  0  
16
10:15
sön
10:15    
P09, Sävar Prefab
P09 » 
Röbäcks IF - Ersmarks IK
  -      
16
10:00
sön
10:00    
F05, Ersmarks IP
F05 » 
Ersmarks IK F05 - Sävar IK F05
1  -  2  
16
10:00
sön
10:00    
F09, Fritidsområdet Vännäsbadet
F09 » 
Ersmarks IK F09 - Gimonäs Umeå IF F09 CS
  -      
16
10:00
sön
10:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 2 Damjun, Ersmarks IK F04-Umeå Södra F04  -      
16
10:00
sön
10:00    
9-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match, EIK F05 - Sävar IK F05  -      
16
09:45
sön
09:45    
P10, E-plan
P10 » 
Ersmarks IK - Sandåkerns SK:2
  -      
16
08:45
sön
08:45    
P09, Sävar Skogsvallen
P09 » 
Ersmarks IK - Sävar IK: vit
  -      
16
08:00
sön
08:00    
P07, C-plan
P07 » 
Sandåkerns SK - Ersmarks IK
  -      
15
16:30
lör
16:30    
P06, Tegstunets IP
P06 » 
Tegs SK Fotboll P-06 Öst Svart - Ersmarks IK P06 Svart
  -      
15
15:45
lör
15:45    
F04, Grubbevallen
F04 » 
Sandåkerns SK/HTF F04 - Ersmarks IK F04
3  -  4  
15
14:00
lör
14:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Nordmalings BK/HIF7  -  0  
15
13:00
lör
13:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 1 Damjun, Ersmarks IK - Nordmaling  -      
15
12:00
lör
12:00    
F06 , Norrskenshallen IP Fotboll
F06 » 
Nordmalings BK - Ersmarks IK F06
1  -  0  
15
11:00
lör
11:00    
P07, Ersmarks IP
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Gimonäs Umeå IF P06 Carlshöjd
  -      
15
09:30
lör
09:30    
P08, Vännäsby IP
P08 » 
Spöland Vännäs IF P08 vit - Ersmarks IK P08
  -      
15
09:30
lör
09:30    
P09, Ersmarks konstgräs
P09 » 
Ersmarks IK - Täfteå IK 09 röd
  -      
14
18:00
fre
18:00    
P0203, Nolia/Nolia Konstgräs 1
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Umedalens IF P02 Svart
12  -  3  
11
18:00
tis
18:00    
P04, Ersmarks IP
P04 » 
Ersmarks IK P05 - Röbäcks IF
1  -  2  
11
18:00
tis
18:00    
P05, Ersmarks IP
P05 » 
Ersmarks IK P05 - Röbäcks IF
1  -  2  
 
09
17:00
sön
17:00    
F06 , Ersmarks IP
F06 » 
Ersmarks IK F06 - HTF F0506
2  -  0  
09
17:00
sön
17:00    
9-manna gräsplan, F06 - match
 
Tävling  -      
09
16:00
sön
16:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmark IK - Gimonäs Umeå IF0  -  1  
09
15:00
sön
15:00    
F04, Skogsvallen IP
F04 » 
Sävar IK /Täfteå lK - Ersmarks IK F04
1  -  4  
09
15:00
sön
15:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 3 Damer, Ersmarks IK - GUIF  -      
09
13:30
sön
13:30    
F07, Röbäcks IP
F07 » 
Röbäcks IF - Ersmarks IK F07
  -      
09
13:00
sön
13:00    
P0203, Nolia/Nolia Konstgräs 1
P0203 » 
Ersmarks IK - Alviks IK
5  -  1  
09
13:00
sön
13:00    
P07, Grubbevallen
P07 » 
Sandåkerns SK P06 Vit - Ersmarks IK P07
  -      
09
12:15
sön
12:15    
P09, Carlshöjdsskolans IP
P09 » 
Gimonäs Umeå IF P-09 Carlshöjd svart - Ersmarks IK
  -      
09
12:00
sön
12:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match U17 Div 1 norra, Ersmarks IK P03 - Alviks IK  -      
09
11:30
sön
11:30    
F08, Ersmarks IP
F08 » 
Ersmarks IK F08 - Täfteå IK F07/08
  -      
09
11:30
sön
11:30    
F10, Sävar IP
F10 » 
Umeå Södra FF F-10 Blå Blå - Ersmarks IK F10
  -      
09
10:00
sön
10:00    
P08, Ersmarks IP
P08 » 
Ersmarks IK P08 - Sandåkerns SK P08 Vit
  -      
09
10:00
sön
10:00    
P11, Sävar
 
P11 » 
Sävar-cupen - Ersmarks IK
  -      
09
09:30
sön
09:30    
F10, Sävar IP
F10 » 
Ersmarks IK F10 - Umeå Södra FF F-10 Blå Blå
  -      
09
09:00
sön
09:00    
F11, Sävar IP
 
F11 » 
Sävar-Cupen - Ersmarks IK
  -      
08
12:15
lör
12:15    
P08, Umedalens IP
P08 » 
Umedalens IF P08 - Ersmarks IK P08
  -      
08
11:45
lör
11:45    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Röd - Sandviks IK 06 Gul
  -      
08
11:30
lör
11:30    
F05, Tegstunets IP
F05 » 
Umeå Södra FF Gul - Ersmarks IK F05
3  -  0  
08
11:00
lör
11:00    
P10, Umedalens IP
P10 » 
Umedalens IF P10 Gul - Ersmarks IK P10 Svart
  -      
08
11:00
lör
11:00    
P10, Umedalens IP
P10 » 
Umedalens IF P10 Svart - Ersmarks IK P10 Röd
  -      
08
10:00
lör
10:00    
P07, Ersmarks IP
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Hörnefors IF P 07/08
  -      
08
10:00
lör
10:00    
P10, Umedalens IP
P10 » 
Ersmarks IK P10 Röd - Umedalens IF P10 Gul
  -      
08
10:00
lör
10:00    
P10, Umedalens IP
P10 » 
Ersmarks IK P10 Svart - Umedalens IF P10 Svart
  -      
07
18:00
fre
18:00    
P0203, Nolia/Nolia Konstgräs 1
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Gimonäs Umeå IF
2  -  1  
06
19:30
tor
19:30    
Umedalens IF F03 - Ersmarks IK4  -  1  
05
18:00
ons
18:00    
F04, Ersmarks IP
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Umedalens IF F04
5  -  6  
05
18:00
ons
18:00    
P08, Stöckesbua IP
P08 » 
Stöcke IF P08/09 - Ersmarks IK P08
  -      
 
02
17:00
sön
17:00    
9-manna gräsplan, F06 - match
 
Tävling  -      
02
15:15
sön
15:15    
P07, Sjöfrun IP
P07 » 
Gimonäs Umeå IF P07 Tomtebo svart - Ersmarks IK P07
  -      
02
13:15
sön
13:15    
F09, Sjöfruns IP konstgräs
F09 » 
Spöland Vännäs IF F-09 - Ersmarks IK F09
  -      
02
12:30
sön
12:30    
P06, Umedalens IP
P06 » 
Umedalens IF P06 Svart - Ersmarks IK P06 Svart
  -      
02
12:15
sön
12:15    
F09, Sjöfruns IP konstgräs
F09 » 
Ersmarks IK F09 - Sävar IK F09 1
  -      
02
10:30
sön
10:30    
F04, Ersmarks IP
F04 » 
Ersmarks IK F04 - IFK Umeå
8  -  2  
02
10:00
sön
10:00    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Ersmarks IK P10 Svart - Mariehem SK (P10) Vit 2
  -      
02
10:00
sön
10:00    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Ersmarks IK P10 Röd - Mariehem SK (P10) Vit 1
  -      
02
10:00
sön
10:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 2 Damjun EIK F04 - IFKUmeå  -      
02
09:00
sön
09:00    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Sörfors IF P10 - Ersmarks IK P10 Röd
  -      
02
09:00
sön
09:00    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Mariehem SK (P10) Vit 2 - Ersmarks IK P10 Svart
  -      
01
16:00
lör
16:00    
P04, Ersmarks IP
P04 » 
Ersmarks IK P04 - Täfteå IK P 04/05
5  -  3  
01
16:00
lör
16:00    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Svart - Umedalens IF P06 Svart
  -      
01
15:00
lör
15:00    
P08, Ersmarks konstgräs
P08 » 
Ersmarks IK - Sandåkerns SK P08
  -      
01
14:00
lör
14:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Mariehem SK3  -  3  
01
14:00
lör
14:00    
F07, Ersmarks IP
F07 » 
Ersmarks IK F07 - Gimonäs Umeå IF F07 Tomtebo
  -      
01
14:00
lör
14:00    
P11, Ersmarks IP
P11 » 
Ersmarks IK - Teg
  -      
01
14:00
lör
14:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match ERSMARKSDAGEN Div 1 Damjun EIK - Mariehem  -      
01
13:00
lör
13:00    
F08, Ersmarks konstgräs
F08 » 
Röbäcks IF F08 Blå - Ersmarks IK F08
  -      
01
13:00
lör
13:00    
F11, Ersmarks IP
F11 » 
Ersmarks IK - Mariehem
  -      
01
12:00
lör
12:00    
P0203, Ersmarks IP
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Gimonäs Umeå IF HJ2 vit
3  -  1  
01
12:00
lör
12:00    
P07, Ersmarks IP
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Gimonäs Umeå IF P06 Blackhawks
  -      
01
12:00
lör
12:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match ERSMARKSDAGEN Div 2 Herrjun EIK P03 - GUIF  -      
01
11:30
lör
11:30    
F06 , Ersmarks IP
F06 » 
Ersmarks IK F06 - Spöland Vännäs IF F04/05
2  -  1  
01
11:00
lör
11:00    
P09, Ersmarks konstgräs
P09 » 
Ersmarks IK - GUIF Sjöfru svart
  -      
01
10:30
lör
10:30    
F04, Ersmarks IP
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Sävar IK F04
16  -  1  
01
10:00
lör
10:00    
F05, Ersmarks IP
F05 » 
Umeå Södra FF F05 Blå - Ersmarks IK F05
  -      
01
10:00
lör
10:00    
F10, Ersmarks konstgräs
F10 » 
Ersmarks IK - Röbäcks IF
  -      
01
10:00
lör
10:00    
P10, Ersmarks konstgräs
P10 » 
Ersmarks IK - Sandvik P10
  -      
01
10:00
lör
10:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-manna
 
Match EIK F04 vs Sävar IK F04  -      
01
10:00
lör
10:00    
9-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match, EIK F05 - Umeå Södra Blå F05  -      
AUGUSTI 2018
 
30
19:30
tor
19:30    
P0203, Vindeln
P0203 » 
Vindelns IF - Ersmarks IK
  -      
30
19:15
tor
19:15    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Röd - Sandviks IK 06 Gul
  -      
28
18:00
tis
18:00    
P04, Ersmarks IP
P04 » 
Ersmarks IK P05 - Tegs SK Fotboll P05 Svart
1  -  1  
28
18:00
tis
18:00    
P05, Ersmarks IP
P05 » 
Ersmarks IK P05 - Tegs SK Fotboll P05 Svart
1  -  1  
28
17:30
tis
17:30    
P07, Nolia 2
P07 » 
Sandåkerns SK P06 Vit - Ersmarks IK P07
  -      
 
26
18:00
sön
18:00    
F08, Ersmarks IP
F08 » 
Ersmarks IK F08 - Röbäcks IF F08 Röd
  -      
26
18:00
sön
18:00    
P04, Ersmarks IP
P04 » 
Ersmarks IK P04 - Hörnefors IF P 03/05
2  -  5  
26
18:00
sön
18:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-manna
 
Match P04 - Hörnefors  -      
26
15:00
sön
15:00    
F07, Ersmarks IP
F07 » 
Ersmarks IK F07 - Betsele IF 07 lag 2
  -      
26
14:30
sön
14:30    
F04, Vännäs IP
F04 » 
Spöland Vännäs IF - Ersmarks IK F04
0  -  10
26
14:30
sön
14:30    
P07, Ersmarks IP
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Umedalens IF P07
  -      
26
14:15
sön
14:15    
9-manna gräsplan, Ersmarks IP F07
 
Tävling  -      
26
14:00
sön
14:00    
Dam - Damjunior, Ersängsvallen
Ersboda SK - Ersmark IK0  -  7  
26
14:00
sön
14:00    
P0203, Nolia IP 1
P0203 » 
Ersmarks IK - Bodens BK FF
3  -  0  
26
13:00
sön
13:00    
P06, Elofssonhallen
P06 » 
Röbäcks IF P06 - Ersmarks IK P06 Svart
  -      
26
11:45
sön
11:45    
F06 , Ålidhem Arena
F06 » 
Gimonäs Umeå IF F13 Carlshöjd - Ersmarks IK F06
0  -  3  
26
11:00
sön
11:00    
F09, Ersmarks IP
F09 » 
Ersmarks IK F09 - Sävar IK F09 2
  -      
26
10:00
sön
10:00    
F05, Ersmarks IP
F05 » 
Ersmarks IK F05 - Täfteå IK F05
1  -  2  
26
10:00
sön
10:00    
F09, Ersmarks IP
F09 » 
Sandåkerns SK F09 Röd - Ersmarks IK F09
  -      
26
10:00
sön
10:00    
P06, Stantorsvallen
P06 » 
Robertsfors IK P06/07 - Ersmarks IK P06 Röd
  -      
26
10:00
sön
10:00    
P08, Ersmarks IP
P08 » 
Ersmarks IK P08 - Sandviks IK P08
  -      
26
10:00
sön
10:00    
 
Match  -      
25
15:00
lör
15:00    
P0203, Ersmarks IP
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Sävar/Täfteå IK
1  -  4  
25
14:00
lör
14:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 2 Herrjun, Ersmarks IK P03 - Sävar/Täfte  -      
25
12:15
lör
12:15    
P09, Sjöfruns IP konstgräs
P09 » 
Gimonäs Umeå IF P-09 Sjöfru vit - Ersmarks IK
  -      
25
10:30
lör
10:30    
Dam - Damjunior, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 1 - Ersmarks IK1  -  10
25
10:30
lör
10:30    
P07, Sandviks IP
P07 » 
Sandviks IK 06 Gul - Ersmarks IK P07
  -      
25
10:15
lör
10:15    
P04, Ersmarks IP
P04 » 
Ersmarks IK P05 - Obbola IK P04/05/06
4  -  0  
25
10:15
lör
10:15    
P05, Ersmarks IP
P05 » 
Ersmarks IK P05 - Obbola IK P04/05/06
4  -  0  
24
19:00
fre
19:00    
F04, Skogsvallen
F04 » 
Morön BK F 04 - Ersmarks IK F04
  -      
24
19:00
fre
19:00    
P04, Stantorsvallen
P04 » 
Robertsfors IK - Ersmarks IK P04
2  -  3  
23
18:15
tor
18:15    
P04, Innertavle IP
P04 » 
Gimonäs Umeå IF P05 Tomtebo United vit - Ersmarks IK P05
1  -  2  
23
18:15
tor
18:15    
P05, Innertavle IP
P05 » 
Gimonäs Umeå IF P05 Tomtebo United vit - Ersmarks IK P05
1  -  2  
22
19:45
ons
19:45    
P0203, Grubbevallen
P0203 » 
Sandåkerns SK P04 - Ersmarks IK P03
1  -  3  
21
18:45
tis
18:45    
F05, Innertavle IP
F05 » 
Gimonäs Umeå IF Diamanterna F13 - Ersmarks IK F05
2  -  1  
 
19
18:15
sön
18:15    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Svart - Ersboda SK P06
  -      
19
18:00
sön
18:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmark IK - Hörnsjö IF 24  -  0  
19
18:00
sön
18:00    
F08, Nolia 2
F08 » 
Umeå Södra FF F-08 Blå - Ersmarks IK F08
  -      
19
17:00
sön
17:00    
F06 , Ersmarks IP
F06 » 
Ersmarks IK F06 - Robertsfors IK F-05
2  -  3  
19
17:00
sön
17:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Div 3 Damer Ersmarks IK-Hörnsjö 2  -      
19
17:00
sön
17:00    
 
Tävling  -      
19
15:15
sön
15:15    
F07, Carlshöjdsskolans IP
F07 » 
Gimonäs Umeå IF F07 CS - Ersmarks IK F07
  -      
19
15:00
sön
15:00    
F10, Ersmarks IP
F10 » 
Umeå Södra FF F-10 Blå Blå - Ersmarks IK F10
  -      
19
14:15
sön
14:15    
P10, Sjöfrun IP
P10 » 
Ersmarks IK P10 Svart - IFK Umeå 1
  -      
19
13:15
sön
13:15    
P10, Sjöfrun IP
P10 » 
Ersmarks IK P10 Röd - Gimonäs Umeå IF P10 Sjöfru Svart
  -      
19
13:00
sön
13:00    
F10, Ersmarks IP
F10 » 
Ersmarks IK F10 - Mariehem SK (F10) 1
  -      
19
12:15
sön
12:15    
P10, Sjöfrun IP
P10 » 
Gimonäs Umeå IF P10 Sjöfru Svart - Ersmarks IK P10 Svart
  -      
19
12:15
sön
12:15    
P10, Sjöfruns IP konstgräs
P10 » 
Gimonäs Umeå IF P10 Sjöfru vit - Ersmarks IK P10 Röd
  -      
19
11:30
sön
11:30    
P0203, Skogsvallen IP
P0203 » 
Morön BK - Ersmarks IK
2  -  3  
19
11:00
sön
11:00    
P04, Älvdungen IP
P04 » 
Sörfors IF - Ersmarks IK P04
3  -  2  
19
10:30
sön
10:30    
F04, Ersmarks IP
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Mariehem SK
4  -  2  
19
10:15
sön
10:15    
P07, MSK Arena
P07 » 
Mariehem SK (P07) Vit - Ersmarks IK P07
  -      
19
10:00
sön
10:00    
P09, Ersmarks konstgräs
P09 » 
Ersmarks IK - Täfteå IK -09 vit
  -      
19
10:00
sön
10:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 2 Damjunior Ersmarks IK F04 - Mariehem  -      
18
13:00
lör
13:00    
P04, Björnvallen IP
P04 » 
Dorotea IF - Ersmarks IK P04
7  -  0  
18
11:45
lör
11:45    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Röd - Sandåkerns SK P06 Vit
  -      
18
11:30
lör
11:30    
F04, Sävar IP
F04 » 
Sävar IK F04 - Ersmarks IK F04
1  -  3  
18
11:30
lör
11:30    
F05, Sävar IP
F05 » 
Sävar - Ersmarks IK F04/F05
  -      
18
11:00
lör
11:00    
P10, Sandviks IP
P10 » 
Sandviks IK - Ersmarks IK
  -      
18
10:00
lör
10:00    
F09, Sandviks IP
F09 » 
Sandvik - Ersmarks IK
  -      
18
10:00
lör
10:00    
P07, Ersmarks IP
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Täfteå IK P06
  -      
17
18:15
fre
18:15    
F04, Grubbevallen
F04 » 
Sandåkerns SK F03 - Ersmarks IK F04
1  -  4  
17
18:00
fre
18:00    
P0203, Röbäcks IP
P0203 » 
Tegs SK P17 - Ersmarks IK
3  -  1  
16
20:00
tor
20:00    
Dam - Damjunior, Tegstunets IP
Umeå Södra DFF - Ersmark IK5  -  0  
16
19:15
tor
19:15    
P04, Ersmarks IP
P04 » 
Ersmarks IK P05 - Sandåkerns SK P05 Röd
7  -  2  
16
19:15
tor
19:15    
P05, Ersmarks IP
P05 » 
Ersmarks IK P05 - Sandåkerns SK P05 Röd
7  -  2  
15
19:00
ons
19:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF3  -  2  
15
19:00
ons
19:00    
F06 , Ersmarks IP
F06 » 
Ersmarks IK - Röbäck
  -      
15
19:00
ons
19:00    
P07, Ersmarks IP
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Sandåkerns SK P07
  -      
15
18:00
ons
18:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 1 Damjun, Ersmarks IK - GUIF  -      
 
12
18:45
sön
18:45    
P06, Skogsvallen IP
P06 » 
Sävar IK P-06 - Ersmarks IK P06 Röd
  -      
12
18:00
sön
18:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmark IK - Umedalens IF 20  -  8  
12
17:00
sön
17:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match, Div 3 Damer Ersmarks IK - Umedalen IF 2  -      
12
16:00
sön
16:00    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Röbäcks IF P10 Blå - Ersmarks IK P10 Röd
  -      
12
15:15
sön
15:15    
F06 , Innertavle IP
F06 » 
Gimonäs Umeå IF F06 - Ersmarks IK F06
1  -  6  
12
15:00
sön
15:00    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Ersmarks IK P10 Svart - Röbäcks IF P10 Blå
  -      
12
15:00
sön
15:00    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Röbäcks IF P10 Röd - Ersmarks IK P10 Svart
  -      
12
15:00
sön
15:00    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Ersmarks IK P10 Röd - Röbäcks IF P10 Röd
  -      
12
14:00
sön
14:00    
P0203, Nolia/Nolia Konstgräs 1
P0203 » 
Ersmarks IK - Umeå FC Akademi
1  -  7  
12
13:30
sön
13:30    
11-manna gräsplan, EV Match U17, Ersmarks IK P03 - UFC Akademi
 
Tävling  -      
12
11:45
sön
11:45    
F09, Stantorsvallen
F09 » 
Robertsfors IK MIX09 Svart - Ersmarks IK F09
  -      
12
11:30
sön
11:30    
F08, Ersmarks IP
F08 » 
Ersmarks IK F08 - Gimonäs Umeå IF F08 CSI vit
  -      
12
11:30
sön
11:30    
F08, Ersmarks konstgräs
F08 » 
Ersmarks IK - Gimonäs
  -      
12
11:00
sön
11:00    
F07, Fritidsområdet Vännäsbadet
F07 » 
Spöland Vännäs IF F07 - Ersmarks IK F07
  -      
12
10:30
sön
10:30    
F04, Ersmarks IP
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Gimonäs Umeå IF F14
7  -  1  
12
10:30
sön
10:30    
F09, Stantorsvallen
F09 » 
Ersmarks IK F09 - Robertsfors IK MIX09 Svart
  -      
12
10:00
sön
10:00    
F05, Ersmarks IP
F05 » 
Ersmarks IK F05 - Umedalens IF F05
1  -  1  
12
10:00
sön
10:00    
P08, Ersmarks IP
P08 » 
Ersmarks IK P08 - Bygdeå GIF 08/09
  -      
12
10:00
sön
10:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Div 2 Damjun Ersmarks IK F04 - GUIF F14  -      
12
10:00
sön
10:00    
 
Match   -      
11
16:30
lör
16:30    
P0203, Vildmannavallen IP
P0203 » 
IFK Umeå - Ersmarks IK P03
2  -  3  
11
15:00
lör
15:00    
F04, Ersmarks IP
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Sunnanå SK F04
5  -  4  
11
14:30
lör
14:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-manna
 
EIK F04 vs Sunnanå SK F04 Intersport Cup  -      
11
13:45
lör
13:45    
P09, Carlshöjdsskolans IP
P09 » 
Gimonäs Umeå IF P09 Carlshöjd vit - Ersmarks IK
  -      
11
11:00
lör
11:00    
F10, Nolia 2
F10 » 
Umedalens IF F 10 Gul - Ersmarks IK F10
  -      
11
11:00
lör
11:00    
P06, Älvdungen IP
P06 » 
Sörfors IF P06/07 - Ersmarks IK P06 Svart
  -      
11
10:00
lör
10:00    
F10, Nolia 2
F10 » 
Ersmarks IK F10 - Umedalens IF F 10 Gul
  -      
09
18:30
tor
18:30    
F05, Gräsytorna vid vildmannavallen
F05 » 
IFK Umeå - Ersmarks IK
  -      
08
19:00
ons
19:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Umedalens IF F041  -  3  
08
18:30
ons
18:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Damjun div 1 Ersmarks IK - Umedalens IF F04  -      
08
16:00
ons
16:00    
P04, Ersmarks IP
P04 » 
Ersmarks IK - Sandåkern
1  -  7  
08
15:30
ons
15:30    
11-manna gräsplan, 11-manna planen
 
Match EIK P04 - Sandåkern (Intersport Cup)  -      
07
18:30
tis
18:30    
P0203, Ersmarks IP
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Tegs SK Fotboll P15
1  -  2  
07
18:00
tis
18:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP 11-m
 
Match Div 2 Herrjun, Ersmarks IK P03 - Tegs SK  -      
06
19:00
mån
19:00    
F04, Nolia IP 1
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Röbäcks IF F-03/04
11  -  1  
06
18:00
mån
18:00    
P05, MSK arena
P05 » 
Mariehem SK (P05) Grön - Ersmarks IK P05
0  -  4  
 
05
19:45
sön
19:45    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Röd - Gimonäs Umeå IF P06 Eagles
  -      
05
18:30
sön
18:30    
P04, FC Vindeln
P04 » 
Vindelns IF - Ersmarks IK P04
3  -  1  
05
18:30
sön
18:30    
P07, Tegstunets IP
P07 » 
Tegs SK Fotboll P06 Böleäng Vinröd - Ersmarks IK P07
  -      
05
18:00
sön
18:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmark IK - Sandviks IK4  -  4  
05
18:00
sön
18:00    
F07, Ersmarks IP
F07 » 
Ersmarks IK F07 - Ersboda SK F07/08
  -      
05
17:30
sön
17:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Div 3 Damer Ersmarks IK - Sandviks IK  -      
05
17:00
sön
17:00    
 
Tävling  -      
05
14:30
sön
14:30    
P0203, Nolia IP 1
P0203 » 
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF
1  -  3  
05
10:30
sön
10:30    
F04, Ersmarks IP
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Gimonäs Umeå IF F15 vit
7  -  0  
05
10:00
sön
10:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match F04 Div 2 Damjun Ersmarks IK F04 -GUIF F15  -      
04
15:00
lör
15:00    
Dam - Damjunior, Skogsvallen IP
Morön BK - Ersmarks IK0  -  5  
04
10:15
lör
10:15    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Svart - Vindelns IF
  -      
01
20:00
ons
20:00    
Dam - Damjunior, Grubbevallen
Sandåkerns SK - Ersmark IK2  -  1  
JULI 2018
 
30
15:15
mån
15:15    
P0203, Tegstunet
P0203 » 
Tegs SK - Ersmarks IK
3  -  4  
 
29
09:10
sön
09:10    
P0203, Umeå Energi Arena Sol
 
P0203 » 
Ersmarks IK - Solvaer IL
  -      
29
09:00
sön
09:00    
P07, Nydala 1
P07 » 
Sandåkern - Ersmarks IK
  -      
28
20:35
lör
20:35    
P07, Nydala 2
P07 » 
IFK Umeå - Ersmarks IK
  -      
28
08:55
lör
08:55    
P0203, Nolia/Nolia Konstgräs 1
P0203 » 
Ersmarks IK - Bärgnäsets AIK
  -      
27
19:55
fre
19:55    
P0203, MSK Arena
P0203 » 
Ersmarks IK - Svolvaer IL
  -      
27
18:05
fre
18:05    
P0203, Umeå Energi Arena Sol
P0203 » 
Ersmarks IK - Svolvaer IL
  -      
27
14:45
fre
14:45    
P07, Nydala 3
P07 » 
Ersmarks IK - Gammelstads IF
  -      
27
14:25
fre
14:25    
P0203, MSK Arena
P0203 » 
Ersmarks IK - BK-45
  -      
27
13:30
fre
13:30    
P0203, Umeå Energi Arena Sol
P0203 » 
Ersmarks IK - Modo FF
  -      
27
09:30
fre
09:30    
P07, Nydala 2
P07 » 
FC Komu - Ersmarks IK
  -      
26
10:30
tor
10:30    
P0203, Umeå Energi Arena Sol
P0203 » 
Ersmarks IK - Mariehems SK
8  -  0  
26
08:40
tor
08:40    
P0203, Vildmannavallen
P0203 » 
Umedalens IF - Ersmarks IK
0  -  1  
26
08:40
tor
08:40    
P07, Nydala 2
P07 » 
Ersmarks IK - Sandåkern SK 2
  -      
 
19
17:20
tor
17:20    
F04, Inlag
F04 » 
Knivsta - Ersmarks IK
  -      
19
13:20
tor
13:20    
F04, Lemmingvallen
F04 » 
Hittarps IK - Ersmarks IK
  -      
19
09:00
tor
09:00    
F04, Bergsjövallen
F04 » 
Vaksala - Ersmarks IK
  -      
18
13:50
ons
13:50    
F04, Kviberg 21
 
F04 » 
Marin FC - Ersmarks IK
  -      
17
14:30
tis
14:30    
F04, Kviberg 11
F04 » 
FC Hessleholm - Ersmarks IK
  -      
17
09:00
tis
09:00    
F04, Kviberg 14
F04 » 
Ersmarks IK - Älta IF
  -      
16
15:50
mån
15:50    
F04, Kviberg 3
F04 » 
IFK Göteborg - Ersmarks IK
  -      
 
08
11:30
sön
11:30    
P06, Vasa
P06 » 
PIF - Ersmarks IK
  -      
08
09:00
sön
09:00    
P06, Vasa
P06 » 
Isolahti - Ersmarks IK
  -      
07
17:00
lör
17:00    
P06, Gerby
P06 » 
VPS - Ersmarks IK
  -      
07
12:00
lör
12:00    
P06, Vasa
P06 » 
Vääniluoma - Ersmarks IK
  -      
06
15:00
fre
15:00    
P06, Vasa
P06 » 
Maskilahti - Ersmarks IK
  -      
05
18:00
tor
18:00    
P06, Vasa
P06 » 
Vasa IFK - Ersmarks IK
  -      
03
19:30
tis
19:30    
F04, Tegstunets IP
F04 » 
Umeå Södra FF F04 - Ersmarks IK F04
1  -  2  
 
01
19:00
sön
19:00    
P04, Nolia IP 1
P04 » 
Ersmarks IK P04 - IFK Umeå P-04
7  -  5  
01
18:00
sön
18:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmark IK - Mariehem SK2  -  3  
01
18:00
sön
18:00    
F08, Röbäcks IP
F08 » 
Röbäcks IF F08 Röd - Ersmarks IK F08
  -      
01
18:00
sön
18:00    
F08, Röbäcks IP
F08 » 
Röbäcks IF F08 Röd - Ersmarks IK F08
  -      
01
17:00
sön
17:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Div 3 damer Ersmarks IK-Mariehem  -      
01
15:00
sön
15:00    
P10, MSK Arena
P10 » 
Ersmarks IK P10 Röd - Spöland Vännäs IF P10 vit
  -      
01
14:00
sön
14:00    
P10, MSK Arena
P10 » 
Spöland Vännäs IF P10 svart - Ersmarks IK P10 Röd
  -      
01
11:00
sön
11:00    
F10, MSK Arena
F10 » 
Ersmarks IK F10 - Mariehem SK (F10) 2x
  -      
01
10:30
sön
10:30    
F07, Skyttis IP
F07 » 
Hägglunds - Ersmarks IK
  -      
01
10:00
sön
10:00    
F10, MSK Arena
F10 » 
Mariehem SK (F10) 1 - Ersmarks IK F10
  -      
01
08:00
sön
08:00    
F06 , PSG
F06 » 
Kokkolan Palloveikot - Ersmarks IK
  -      
JUNI 2018
 
30
14:30
lör
14:30    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Ersboda SK P10 - Ersmarks IK P10 Svart
  -      
30
12:30
lör
12:30    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Ersmarks IK P10 Svart - Sävar IK P10 2
  -      
30
11:00
lör
11:00    
F04, Grubbevallen
F04 » 
Sandåkerns SK/HTF F04 - Ersmarks IK F04/05
0  -  8  
30
10:30
lör
10:30    
F07, Skyttis IP
F07 » 
BK Örnen - Ersmarks IK
  -      
30
10:15
lör
10:15    
F06 , Gotis 3
F06 » 
Ersmarks IK - IF Kilkameratene
  -      
29
18:30
fre
18:30    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Ersboda2  -  1  
29
17:30
fre
17:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Damer div 3 Ersmarks IK-Ersboda SK  -      
29
17:00
fre
17:00    
F06 , Strömsborg 2
F06 » 
Pedersöre - Ersmarks IK
  -      
29
13:30
fre
13:30    
F07, Skyttis IP
F07 » 
Ås IF - Ersmarks IK
  -      
29
11:45
fre
11:45    
F06 , Strömsborg 2
F06 » 
Ersmarks IK - Luleå SK
  -      
28
11:00
tor
11:00    
F04, Sandvik har lämnat WO, matchen inställd
F04 » 
Sandviks IK F03 SOIK F-03-04 - Ersmarks IK F04
0  -  3  
27
19:00
ons
19:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Umeå Södra DFF F021  -  3  
27
18:30
ons
18:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Damjunior div 1 Ersmarks IK - Umeå Södra FF  -      
26
19:00
tis
19:00    
Sandåkerns SK/HTF - Ersmarks IK1  -  3  
26
19:00
tis
19:00    
P07, Ersmarks IP
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Robertsfors IK P06/07
  -      
26
18:30
tis
18:30    
P0203, Ersmarks IP
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Hörnefors IF/SIK
2  -  2  
26
18:00
tis
18:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Herrjun div 2 Ersmarks IK-Hörnefors IF  -      
25
19:45
mån
19:45    
F04, Nolia 2
F04 » 
Ersmarks IK F04/05 - Umeå Södra F-03
2  -  7  
25
19:45
mån
19:45    
F05, Nolia 2
F05 » 
Ersmarks IK F04/05 - Umeå Södra F-03
2  -  7  
25
18:30
mån
18:30    
P05, Annan
P05 » 
Umedalens IF - Ersmarks IK
  -      
 
24
18:30
sön
18:30    
P0203, Umeå Energi Arena SOL
P0203 » 
Ersmarks IK - Skellefteå FF
0  -  3  
24
18:15
sön
18:15    
P04, MSK Arena
P04 » 
Mariehem SK P03/04 Grön - Ersmarks IK P04
2  -  14
24
18:00
sön
18:00    
Dam - Damjunior, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Ersmark IK1  -  2  
24
18:00
sön
18:00    
F06 , Täfteborg
F06 » 
Täfteå IK F06 - Ersmarks IK F06
  -      
24
18:00
sön
18:00    
F07, Ersmarks IP
F07 » 
Ersmarks IK F07 - Bygdeå GIF F 06/07/08
  -      
24
18:00
sön
18:00    
P07, Stöckesbua IP
P07 » 
Stöcke IF P 06/07 - Ersmarks IK P07
  -      
24
17:30
sön
17:30    
P07, Nordahlsvallen
P07 » 
Hörnefors IF P 06 - Ersmarks IK P07
  -      
24
15:00
sön
15:00    
P06, Röbäcks IP
P06 » 
Röbäcks IF P06 - Ersmarks IK P06 Svart
  -      
24
11:45
sön
11:45    
F05, Sävar IP
F05 » 
Sävar IK F05 - Ersmarks IK F05
4  -  0  
24
10:45
sön
10:45    
P06, Storsjö Arena
P06 » 
Sandviks IK 06 Gul - Ersmarks IK P06 Röd
  -      
24
10:15
sön
10:15    
F04, Nolia 2
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Gimonäs Umeå IF F15 vit
3  -  0  
24
10:00
sön
10:00    
F08, Tegs IP
F08 » 
Umeå Södra FF F-08 Gul - Ersmarks IK F08
  -      
24
10:00
sön
10:00    
F08, Tegs IP
F08 » 
Umeå Södra FF F-08 Gul - Ersmarks IK F08
  -      
21
18:00
tor
18:00    
P08, Klacken IP
P08 » 
HTF P0708 - Ersmarks IK P08
  -      
21
18:00
tor
18:00    
P09, Ersmarks konstgräs
 
P09 » 
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF P09 Carlshöjd vit
  -      
18
19:30
mån
19:30    
P0203, Boden Arena
P0203 » 
Bodens BK FF - Ersmarks IK
2  -  0  
18
19:15
mån
19:15    
F05, Ersmarks IP
F05 » 
Ersmarks IK F05 - Umeå Södra FF Gul
0  -  3  
18
19:00
mån
19:00    
F06 , Ersmarks IP
F06 » 
Ersmarks IK F06 - Gimonäs Umeå IF F06 Ca Tigers
  -      
 
17
19:45
sön
19:45    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Svart - Umedalens IF P06 Gul
  -      
17
18:00
sön
18:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmark IK - Umedalens IF 35  -  0  
17
18:00
sön
18:00    
F08, Ersmarks IP
F08 » 
Ersmarks IK F08 - Gimonäs Umeå IF F08 CSI vit
  -      
17
18:00
sön
18:00    
F08, Ersmarks IP
F08 » 
Ersmarks IK F08 - Gimonäs Umeå IF F08 CSI vit
  -      
17
17:00
sön
17:00    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Div 3 Damer Ersmarks IK-Umedalen IF  -      
17
14:00
sön
14:00    
P0203, Liko Arena i Luleå
P0203 » 
Alviks IK - Ersmarks IK
5  -  1  
17
13:20
sön
13:20    
P05, Nolia 2
P05 » 
Ersmarks IK P05 - Sandåkerns SK P05 Röd
4  -  1  
17
13:00
sön
13:00    
P07, Ersmarks IP
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Umedalens IF P07
  -      
17
12:00
sön
12:00    
F08, Nydala plan 7
F08 » 
Täfteå IK - Ersmarks IK
  -      
17
12:00
sön
12:00    
F09, Flurkmark IP
F09 » 
Ersmarks IK F09 Svart - HTF F-09
  -      
17
11:30
sön
11:30    
P07, Ersmarks IP
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Sandviks IK 06 Gul
  -      
17
11:00
sön
11:00    
F07, Ersängsvallen
F07 » 
Ersboda SK F07/08 - Ersmarks IK F07
  -      
17
11:00
sön
11:00    
F09, Flurkmark IP
F09 » 
Ersmarks IK F09 Svart - Sandåkerns SK F09 Vit
  -      
17
10:00
sön
10:00    
F09, Flurkmark IP
F09 » 
Sandåkerns SK F09 Vit - Ersmarks IK F09 Svart
  -      
17
10:00
sön
10:00    
P08, Ersmarks IP
P08 » 
Ersmarks IK P08 - Ersboda SK P07/08 vit
  -      
17
sön
00:00    
F09, Flurkmark IP
F09 » 
Sandåkerns SK F09 Vit - Ersmarks IK F09 Svart
  -      
16
15:45
lör
15:45    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Röd - Gimonäs Umeå IF P06 Eagles
  -      
16
15:45
lör
15:45    
P09, Carlshöjdsskolan/Gymnastikhall
P09 » 
Gimonäs Umeå IF P09 Carlshöjd svart - Ersmarks IK
  -      
16
14:00
lör
14:00    
F08, Nydala plan 7
F08 » 
Sörfors IF - Ersmarks IK
  -      
16
13:00
lör
13:00    
F08, Nydala plan 7
F08 » 
Umeå Södra FF:F07 Gul - Ersmarks IK
  -      
16
12:00
lör
12:00    
F10, Ersmarks IP
F10 » 
Röbäcks IF F10 Röd - Ersmarks IK F10
  -      
16
10:00
lör
10:00    
F08, Nydala plan 6
F08 » 
Ersmark IK - Sandåkerns SK
  -      
16
10:00
lör
10:00    
F10, Ersmarks IP
F10 » 
Ersmarks IK F10 - Röbäcks IF F10 Röd
  -      
15
18:15
fre
18:15    
F04, Tegstunets IP
F04 » 
Umeå Södra FF F-03 - Ersmarks IK F04
7  -  3  
15
18:00
fre
18:00    
F08, Nydala plan 6
F08 » 
Umeå Södra FF 07 Blå - Ersmarks IK
  -      
15
18:00
fre
18:00    
P0203, Nolia/Nolia Konstgräs 1
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Vindelns IF
2  -  4  
13
19:00
ons
19:00    
Dam - Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Sandviks IK2  -  4  
13
18:30
ons
18:30    
11-manna gräsplan, Ersmarks IP
 
Match Damjun div 1 Ersmarks IK - Sandvik  -      
 
10
19:00
sön
19:00    
Dam - Damjunior, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF - Ersmark IK4  -  2  
10
16:30
sön
16:30    
P07, Tegs IP
P07 » 
Tegs SK Fotboll P-07 Vinröd - Ersmarks IK P07
  -      
10
16:00
sön
16:00    
F06 , Norrskenshallen IP Fotboll
F06 » 
Nordmalings BK 1 - Ersmarks IK F06
  -      
10
16:00
sön
16:00    
F07, Ersmarks IP
F07 » 
Ersmarks IK F07 - Hörnefors IF F 06/07
  -      
10
14:00
sön
14:00    
P0203, Nolia/Nolia Konstgräs 1
P0203 » 
Ersmarks IK - IFK Luleå
1  -  6  
10
13:30
sön
13:30    
P10, Ersängsskolan/Konstgräsplan, 7-manna
P10 » 
Gimonäs Umeå IF P10 CSÅ svart - Ersmarks IK P10 Svart
  -      
10
13:20
sön
13:20    
P04, Nolia/Nolia Konstgräs 2
P04 » 
GUIF - Ersmarks IK
  -      
10
13:20
sön
13:20    
P05, Nolia 2
P05 » 
Ersmarks IK P05 - Gimonäs Umeå IF P05 Tomtebo United svart
0  -  1  
10
12:30
sön
12:30    
P10, Ersängsskolan/Konstgräsplan, 7-manna
P10 » 
Ersmarks IK P10 Svart - Gimonäs Umeå IF P10 CSÅ svart
  -      
10
12:00
sön
12:00    
P07, Annan
P07 » 
Röbäck röd - Ersmarks IK
  -      
10
11:30
sön
11:30    
P09, Röbäck
P09 » 
SIK P09 Lag svart - Ersmarks IK
  -      
10
11:15
sön
11:15    
F04, Tegstunets IP
F04 » 
Umeå Södra FF F04 1 - Ersmarks IK F04
1  -  5  
10
11:00
sön
11:00    
P10, Tegs IP
P10 » 
Ersmarks IK P10 Röd - Tegs SK Fotboll P-10 Vinröd
  -      
10
10:15
sön
10:15    
F05, Nolia 2
F05 » 
Ersmarks IK F05 - Umeå Södra FF F05 Blå
1  -  1  
10
10:00
sön
10:00    
P07, Täfteborg
P07 » 
Täfteå IK P06 - Ersmarks IK P07
  -      
10
10:00
sön
10:00    
P10, Tegs IP
P10 » 
Sörfors IF P10 - Ersmarks IK P10 Röd
  -      
10
09:15
sön
09:15    
P06, Tegstunets IP
P06 » 
Tegs SK Fotboll P-06 Öst Svart - Ersmarks IK P06 Svart
  -      
10
09:00
sön
09:00    
P07, Annan
P07 » 
Ersmarks IK - Mariehems SK grön
  -      
10
08:30
sön
08:30    
P09, Röbäck
P09 » 
Röbäcks IF Röd - Ersmarks IK
  -      
09
16:10
lör
16:10    
P0203, Umedalens IP
P0203 » 
Umedalens IF P02 Svart - Ersmarks IK P03
3  -  4  
09
13:00
lör
13:00    
P07, Annan
P07 » 
Umedalen vit - Ersmarks IK
  -      
09
13:00
lör
13:00    
P09, Röbäck
P09 » 
Sandåkerns SK P09 Vit - Ersmarks IK
  -      
09
10:30
lör
10:30    
F04, Nolia 2
F04 » 
Ersmarks IK F04/05 - Ersboda SK F03/04
5  -  2  
09
10:30
lör
10:30    
F05, Nolia 2
F05 » 
Ersmarks IK F04/05 - Ersboda SK F03/04
5  -  2  
09
10:20
lör
10:20    
P04, Nolia IP 1
P04 » 
Ersmarks IK P04 - Umedalens IF P04 2
4  -  2  
09
10:00
lör
10:00    
P07, Annan
P07 » 
GUIF Tomtebo - Ersmarks IK
  -      
09
10:00
lör
10:00    
P09, Röbäck
P09 » 
HTF 2 - Ersmarks IK
  -      
09
09:45
lör
09:45    
P06, Ålidhem Arena
P06 » 
Gimonäs Umeå IF P06 Carlshöjd - Ersmarks IK P06 Röd
  -      
07
19:15
tor
19:15    
F05, Hissjö IP
F05 » 
HTF/Sandåkerns SK F04 - Ersmarks IK F04/05
4  -  2  
07
19:00
tor
19:00    
F04, Klacken IP
F04 » 
HTF/Sandåkerns SK F04 - Ersmarks IK F04/05
4  -  2  
06
18:15
ons
18:15    
P09, Sjöfruns IP konstgräs
P09 » 
Gimonäs Umeå IF P09 Sjöfru vit - Ersmarks IK
  -      
06
15:45
ons
15:45    
F04, Nolia 2
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Sävar IK /Täfteå lK
1  -  3  
06
14:00
ons
14:00    
P04, Hörnsjö IP
P04 » 
Hörnsjö P14 - Ersmarks IK P04
0  -  7  
06
13:00
ons
13:00    
F05, Nolia/Nolia Konstgräs 2
 
F05 » 
Ersmarks IK - HTF f 0506
  -      
06
11:20
ons
11:20    
P0203, Röbäcks IP
P0203 » 
Tegs SK Fotboll P15 - Ersmarks IK P03
3  -  4  
06
11:15
ons
11:15    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Röd - Tegs SK Fotboll P06 Böleäng Vinröd
  -      
06
09:30
ons
09:30    
F08, Röbäcks IP
F08 » 
Röbäcks IF F08 Blå - Ersmarks IK F08
  -      
06
09:30
ons
09:30    
F08, Röbäcks IP
F08 » 
Röbäcks IF F08 Blå - Ersmarks IK F08
  -      
06
09:15
ons
09:15    
P08, Umedalens IP
P08 » 
Umedalens IF P08 - Ersmarks IK P08
  -      
05
19:00
tis
19:00    
Dam - Damjunior, Hörnsjö IP
Nordmalings BK/HIF - Ersmarks IK4  -  4  
 
03
18:00
sön
18:00    
P05, Tegstunets IP
P05 » 
IFK Umeå P-05 - Ersmarks IK P05
  -      
03
15:00
sön
15:00    
F06 , Ersmarks IP
F06 » 
Ersmarks IK F06 - Umeå Södra FF F-06 Gul
  -      
03
13:45
sön
13:45    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Röd - Robertsfors IK P06/07
  -      
03
13:30
sön
13:30    
F07, Röbäcks Arena
F07 » 
Röbäcks IF Röd - Ersmarks IK F07
  -      
03
12:15
sön
12:15    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Svart - Sörfors IF P06/07
  -      
03
12:10
sön
12:10    
F10, Sjöfruskolans IP
F10 » 
Ersmarks IK F10 - HTF F-10
  -      
03
11:15
sön
11:15    
F04, Vildmannavallen IP
F04 » 
IFK Umeå - Ersmarks IK F04
1  -  6  
03
11:00
sön
11:00    
F09, Nordahlsvallen
F09 » 
Gimonäs Umeå IF F09 CS - Ersmarks IK F09 Svart
  -      
03
11:00
sön
11:00    
P10, Tegs IP
P10 » 
Ersmarks IK P10 Svart - Röbäcks IF P10 Blå
  -      
03
10:10
sön
10:10    
F10, Sjöfruskolans IP
F10 » 
Gimonäs Umeå IF F10 CSÅ vit - Ersmarks IK F10
  -      
03
10:00
sön
10:00    
F09, Nordahlsvallen
F09 » 
Ersboda SK F09 - Ersmarks IK F09 Svart
  -      
03
10:00
sön
10:00    
F09, Nordahlsvallen
F09 » 
Ersmarks IK F09 Svart - Hörnefors IF F08/10
  -      
03
10:00
sön
10:00    
P08, Ersmarks IP
P08 » 
Ersmarks IK P08 - Mariehem SK (P08)
  -      
03
09:00
sön
09:00    
F09, Nordahlsvallen
F09 » 
Ersmarks IK F09 Svart - Gimonäs Umeå IF F09 CS
  -      
03
09:00
sön
09:00    
P09, Ersmarks konstgräs
P09 » 
Ersmarks IK - Täfteå IK -09 Röd
  -      
03
09:00
sön
09:00    
P10, Tegs IP
P10 » 
Röbäcks IF P10 Blå - Ersmarks IK P10 Svart
  -      
02
15:00
lör
15:00    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Gimonäs Umeå IF P10 Sjöfru vit - Ersmarks IK P10 Röd
  -      
02
14:30
lör
14:30    
P04, Vildmannavallen IP
P04 » 
IFK Umeå P-04 - Ersmarks IK P04
3  -  3  
02
14:00
lör
14:00    
P10, Ersmarks IP
P10 » 
Ersmarks IK P10 Röd - Gimonäs Umeå IF P10 Sjöfru vit
  -      
02
12:15
lör
12:15    
P0203, Ålidhems konstgräs
P0203 » 
Gimonäs Umeå IF HJ2 vit - Ersmarks IK P03
0  -  4  
02
11:30
lör
11:30    
P07, Ersmarks IP
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Gimonäs Umeå IF P07 Tomtebo vit
  -      
02
10:30
lör
10:30    
F04, Nolia 2
F04 » 
Ersmarks IK F04/05 - Umedalens IF F04
2  -  3  
02
10:30
lör
10:30    
F05, Nolia/Nolia Konstgräs 2
F05 » 
Ersmarks IK F04/05 - Umedalens IF F04
2  -  3  
02
10:00
lör
10:00    
P07, Ersmarks IP
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Gimonäs Umeå IF P06 Eagles
  -      
01
17:30
fre
17:30    
F05, Täfteborg
F05 » 
Täfteå IK F05 - Ersmarks IK F05
2  -  4  
MAJ 2018
 
30
19:30
ons
19:30    
Ersmarks IK - Umedalens IF F033  -  0  
28
19:40
mån
19:40    
F04, Nolia IP 1
F04 » 
Röbäcks IF F-03/04 - Ersmarks IK F04/05
3  -  0  
28
19:40
mån
19:40    
F05, Nolia IP 1
F05 » 
Röbäcks IF F-03/04 - Ersmarks IK F04/05
3  -  0  
 
27
19:00
sön
19:00    
P0203, Sävar IP
P0203 » 
Sävar/Täfteå IK - Ersmarks IK P03
1  -  1  
27
17:20
sön
17:20    
P04, Nolia/Nolia Konstgräs 2
P04 » 
Guif - Ersmarks IK
  -      
27
17:20
sön
17:20    
P05, Nolia 2
P05 » 
Ersmarks IK P05 - Gimonäs Umeå IF P05 Tomtebo United svart
2  -  5  
27
16:00
sön
16:00    
Dam - Damjunior, Hörnsjö IP
Hörnsjö IF 2 - Ersmark IK2  -  2  
27
16:00
sön
16:00    
F07, Älvdungen IP
F07 » 
Sörfors IF f07 - Ersmarks IK F07
  -      
27
15:00
sön
15:00    
F06 , Ersmarks IP
F06 » 
Ersmarks IK F06 - Umedalens IF F06
  -      
27
14:40
sön
14:40    
P06, Vildmannavallen IP
P06 » 
IFK Umeå Vit - Ersmarks IK P06 Röd
  -      
27
13:30
sön
13:30    
P10, Fritidsområdet Vännäsbadet
P10 » 
Umedalens IF P10 Gul - Ersmarks IK P10 Röd
  -      
27
12:00
sön
12:00    
P07, Lappvallens IP
P07 » 
Åsele IK PF -04-06 - Ersmarks IK P07
  -      
27
12:00
sön
12:00    
P10, Fritidsområdet Vännäsbadet
P10 » 
Ersmarks IK P10 Röd - Umedalens IF P10 Svart
  -      
27
11:00
sön
11:00    
F08, Ersmarks IP
F08 » 
Ersmarks IK F08 - Ersboda SK F07/08
  -      
27
11:00
sön
11:00    
F08, Ersmarks IP
F08 » 
Ersmarks IK F08 - Ersboda SK F07/08
  -      
27
11:00
sön
11:00    
P06, FC Vindeln
P06 » 
Vindelns IF - Ersmarks IK P06 Svart
  -      
27
10:35
sön
10:35    
F10, Tegs IP
F10 » 
Spöland Vännäs IF F10 svart - Ersmarks IK F10
  -      
27
10:00
sön
10:00    
P09, Täfteå IP konstgräs
P09 » 
Täfteå IK -09 Vit - Ersmarks IK
  -      
27
09:45
sön
09:45    
F10, Tegs IP
F10 » 
Ersmarks IK F10 - Ersboda SK F09/10
  -      
27
09:30
sön
09:30    
F05, Nolia/Nolia Konstgräs 1
F05 » 
Ersmarks IK F05 - Gimonäs Umeå IF Diamanterna F13
0  -  3  
27
09:00
sön
09:00    
P07, Grubbevallen
P07 » 
Sandåkerns SK P07 - Ersmarks IK P07
  -      
26
17:45
lör
17:45    
P04, MSK arena.
P04 » 
Ersmarks IK P04 - Mariehem SK P03/04 Grön
6  -  4  
26
15:15
lör
15:15    
P08, Carlshöjdsskolans IP
P08 » 
Gimonäs Umeå IF P08 Carlshöjd - Ersmarks IK P08
  -      
26
11:15
lör
11:15    
P10, MSK Arena
P10 » 
Ersmarks IK P10 Svart - Mariehem SK (P10) Vit 2
  -      
26
10:15
lör
10:15    
F04, Nolia 2
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Spöland Vännäs IF
17  -  0  
26
10:15
lör
10:15    
P10, MSK Arena
P10 » 
Mariehem SK (P10) Vit 2 - Ersmarks IK P10 Svart
  -      
23
19:30
ons
19:30    
Dam - Damjunior, MSK Arena
Mariehem SK - Ersmarks IK0  -  1  
23
19:30
ons
19:30    
P04, Nolia/Nolia Konstgräs 2
P04 » 
Ersmarks IK - Sörfors
6  -  0  
 
20
19:15
sön
19:15    
P05, Röbäcks IP
P05 » 
Röbäcks IF - Ersmarks IK P05
6  -  0  
20
18:00
sön
18:00    
Dam - Damjunior, Nolia IP 1
Ersmark IK - Umeå Södra DFF2  -  3  
20
16:00
sön
16:00    
F04, MSK Arena
F04 » 
Mariehem SK - Ersmarks IK F04
2  -  4  
20
16:00
sön
16:00    
P04, Umedalens IP
P04 » 
Umedalens IF P04 2 - Ersmarks IK P04
0  -  10
20
15:45
sön
15:45    
P0203, Nolia/Nolia Konstgräs 1
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Sandåkerns SK P04
13  -  3  
20
14:30
sön
14:30    
F07, Ersmarks IP
F07 » 
Ersmarks IK F07 - Spöland Vännäs IF F07
  -      
20
13:00
sön
13:00    
P07, Ersmarks IP
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Mariehem SK (P07) Vit
  -      
20
12:30
sön
12:30    
F06 , Tannens IP
F06 » 
Betsele IF 1 - Ersmarks IK F06
  -      
20
11:30
sön
11:30    
P07, Ersmarks IP
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Gimonäs Umeå IF P06 Carlshöjd
  -      
20
11:15
sön
11:15    
F08, Sjöfrun IP
F08 » 
Gimonäs Umeå IF F08 Tomtebo - Ersmarks IK F08
  -      
20
11:15
sön
11:15    
F08, Sjöfrun IP
F08 » 
Gimonäs Umeå IF F08 Tomtebo - Ersmarks IK F08
  -      
20
11:00
sön
11:00    
F05, Stantorsvallen
F05 » 
Robertsfors IK F-05 - Ersmarks IK F05
8  -  0  
20
10:00
sön
10:00    
F09, Ersmarks IP
F09 » 
Betsele IF Flickor 09 Lag 2 - Ersmarks IK F09 Svart
  -      
20
10:00
sön
10:00    
P08, Ersmarks IP
P08 » 
Ersmarks IK P08 - Bygdeå GIF 08/09
  -      
20
09:00
sön
09:00    
P09, Ersmarks konstgräs
P09 » 
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF P09 Sjöfru svart
  -      
20
sön
00:00    
F09, Ersmarks IP
F09 » 
Spöland Vännäs IF F-09 - Ersmarks IK F09 Svart
  -      
19
13:00
lör
13:00    
F09, Ersmarks IP
F09 » 
Ersmarks IK F09 Svart - Betsele IF Flickor 09 Lag 1
  -      
19
13:00
lör
13:00    
F09, Ersmarks IP
F09 » 
Ersmarks IK F09 Svart - Spöland Vännäs IF F-09
  -      
19
11:45
lör
11:45    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Röd - Sävar IK P-06
  -      
19
10:30
lör
10:30    
F04, Sävar IP
F04 » 
Sävar IK F04 - Ersmarks IK F04/05
3  -  6  
19
10:30
lör
10:30    
F05, Sävar IP
F05 » 
Sävar IK F04 - Ersmarks IK F04/05
3  -  6  
19
10:15
lör
10:15    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Svart - Tegs SK Fotboll P-06 Öst Svart
  -      
16
19:30
ons
19:30    
Ersmarks IK - IFK Umeå 12  -  0  
 
13
16:30
sön
16:30    
F04, Nolia 2
F04 » 
Ersmarks IK F04/05 - Betsele IF F05
0  -  6  
13
16:30
sön
16:30    
P07, Tegs IP
P07 » 
Tegs SK Fotboll P-07 Vinröd - Ersmarks IK P07
  -      
13
15:45
sön
15:45    
F05, Nolia 2
F05 » 
Ersmarks IK F04/05 - Betsele IF F05
0  -  6  
13
15:45
sön
15:45    
F07, Carlshöjdsskolans IP
F07 » 
Gimonäs Umeå IF F08 CSI svart - Ersmarks IK F07
  -      
13
15:00
sön
15:00    
F06 , Ersmarks IP
F06 » 
Ersmarks IK F06 - Sandåkerns SK F06
  -      
13
14:00
sön
14:00    
Dam - Damjunior, Umedalens IP
Umedalens IF 2 - Ersmark IK2  -  2  
13
13:20
sön
13:20    
P05, Nolia 2
P05 » 
Ersmarks IK P05 - Umedalens IF P05 Svart
3  -  2  
13
13:00
sön
13:00    
P04, Nolia/Nolia Konstgräs 2
P04 » 
Ersmarks IK - Umedalen
  -      
13
12:45
sön
12:45    
P07, Sjöfrun IP
P07 » 
Gimonäs Umeå IF P06 Mix - Ersmarks IK P07
  -      
13
10:30
sön
10:30    
F05, Campus Arena konstgräs
F05 » 
Ersmarks IK F05 - IFK Umeå
1  -  1  
13
10:00
sön
10:00    
F08, Ersmarks IP
F08 » 
Ersmarks IK F08 - Täfteå IK F07/08
  -      
13
10:00
sön
10:00    
F08, Ersmarks IP
F08 » 
Ersmarks IK F08 - Täfteå IK F07/08
  -      
12
16:00
lör
16:00    
F04, Rocklunda
F04 » 
Ersmarks IK - Skiljebo SK
  -      
12
13:20
lör
13:20    
P04, Nolia 2
P04 » 
Ersmarks IK P04 - Hörnsjö P14
11  -  1  
12
13:20
lör
13:20    
P05, Nolia/Nolia Konstgräs 2
P05 » 
Ersmarks IK P04 - Hörnsjö
  -      
12
13:00
lör
13:00    
F04, Rocklunda
F04 » 
AIK FF - Ersmarks IK
  -      
12
12:00
lör
12:00    
P06, Umedalens IP
P06 » 
Umedalens IF P06 Gul - Ersmarks IK P06 Svart
  -      
12
10:45
lör
10:45    
P06, Umedalens IP
P06 » 
Umedalens IF P06 Vit - Ersmarks IK P06 Röd
  -      
12
09:30
lör
09:30    
P08, Stantorsvallen
P08 » 
Robertsfors IK P-08 - Ersmarks IK P08
  -      
11
17:45
fre
17:45    
P0203, Nolia konstgräsplan 1
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - IFK Umeå
5  -  2  
11
13:20
fre
13:20    
F04, A4 Rocklundafältet
F04 » 
Ulvåkers IF - Ersmarks IK
  -      
11
10:00
fre
10:00    
F04, A5 Rocklundafältet
F04 » 
IF Brommapojkarna - Ersmarks IK
  -      
10
18:00
tor
18:00    
P09, Ersängsskolan/Konstgräsplan, 7-manna
P09 » 
Ersboda - Ersmarks IK
  -      
10
17:20
tor
17:20    
F04, A5 Rocklundafältet
F04 » 
Ersmarks IK - Skiljebo SK
  -      
10
14:00
tor
14:00    
P0203, Nolia IP 1
P0203 » 
Ersmarks IK - Morön BK
0  -  3  
10
11:30
tor
11:30    
Dam - Damjunior, Nolia IP 1
Ersmark IK - Sandåkerns SK6  -  2  
09
19:45
ons
19:45    
Dam - Damjunior, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF - Ersmarks IK0  -  3  
07
19:45
mån
19:45    
F04, Nolia 2
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Sandåkerns SK F03
4  -  1  
 
06
17:00
sön
17:00    
Dam - Damjunior, Storsjö Arena
Sandviks IK - Ersmark IK5  -  2  
06
17:00
sön
17:00    
P0203, Nolia 1
P0203 » 
Umeå FC Akademi - Ersmarks IK
6  -  0  
06
16:15
sön
16:15    
F04, Ålidhem Arena 1
F04 » 
Gimonäs Umeå IF F14 - Ersmarks IK F04
4  -  4  
06
12:00
sön
12:00    
F05, Campus Arena konstgräs
F05 » 
Ersmarks IK F04/05 - Arnäs
  -      
06
10:00
sön
10:00    
F06 , Ersmarks IP
F06 » 
Ersmarks IK - Vindeln/IFK UMEÅ
  -      
05
13:00
lör
13:00    
P0203, Nordahlsvallen
P0203 » 
Hörnefors IF P 03/05 - Ersmarks IK P03
0  -  14
05
11:15
lör
11:15    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK P06 Svart - Mariehem SK (P06) Vit
  -      
05
10:30
lör
10:30    
F04, Nolia 2
F04 » 
Ersmarks IK F04 - Sandviks IK F03 SOIK F-03-04
8  -  0  
05
10:30
lör
10:30    
F05, Campus Arena konstgräs
F05 » 
Ersmarks IK F05 - IFK Umeå
  -      
01
19:45
tis
19:45    
F04, Ålidhem Arena 1
F04 » 
Gimonäs Umeå IF F15 vit - Ersmarks IK F04
1  -  6  
APRIL 2018
 
29
17:00
sön
17:00    
Dam - Damjunior, Nolia IP 1
Ersmark IK - Umedalens IF0  -  4  
28
14:40
lör
14:40    
F04, Tannens IP Lycksele
F04 » 
Ersmarks IK - IFK Umeå
  -      
28
14:00
lör
14:00    
Ersmarks IK - Morön BK2  -  1  
28
14:00
lör
14:00    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Sandåkerns SK - Ersmarks IK
  -      
28
13:20
lör
13:20    
F04, Tannens IP Lycksele
F04 » 
Betsele IF - Ersmarks IK
  -      
28
12:00
lör
12:00    
F04, Tannens IP Lycksele
F04 » 
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF
  -      
28
11:00
lör
11:00    
P07, Ersmarks konstgräs
P07 » 
Ersmarks IK - Träningsmatch
  -      
28
10:20
lör
10:20    
F04, Tannens IP Lycksele
F04 » 
Mariehems SK - Ersmarks IK
  -      
28
10:00
lör
10:00    
P06, Ersmarks IP
P06 » 
Ersmarks IK - Mariehems SK
  -      
 
22
15:30
sön
15:30    
F04, Annan
F04 » 
Morön BK - Ersmarks IK
  -      
22
11:45
sön
11:45    
F04, Annan
F04 » 
Sunnanå - Ersmarks IK
  -      
22
11:45
sön
11:45    
P0203, Skogsvallen
P0203 » 
Lira BK - Ersmarks IK
  -      
21
20:00
lör
20:00    
P0203, Bergnäset
P0203 » 
Ersmarks IK - Gammelstads IF
  -      
21
16:00
lör
16:00    
Dam - Damjunior, Skogsvallen
Ersmarks IK - Bureå1  -  0  
21
16:00
lör
16:00    
F04, Luleå, Tuna
F04 » 
Gammelstads IF - Ersmarks IK
  -      
21
13:00
lör
13:00    
P0203, Bergnäset
P0203 » 
Gammelgårdens IF - Ersmarks IK
  -      
21
12:30
lör
12:30    
F06 - Innebandy, Musköten
Ersmarks IK - Avdankade Stjärnor  -      
21
10:30
lör
10:30    
Dam - Damjunior, Tallbacka IP
Bureå IF (2DJ) - Ersmarks IK (2DJ)1  -  2  
21
09:00
lör
09:00    
F04, Luleå, Tuna
F04 » 
IFK Luleå - Ersmarks IK
  -      
20
21:00
fre
21:00    
P0203, Skogsvallen
P0203 » 
Ersmarks IK - Notvikens IK
  -      
20
20:00
fre
20:00    
F04, Luleå, Tuna
F04 » 
Piteå IF FF 1 - Ersmarks IK
  -      
20
18:30
fre
18:30    
Umedalens IF F04 - Ersmarks IK3  -  3  
 
15
17:00
sön
17:00    
Dam - Damjunior, Storsjö Arena
Sandvik IK - Ersmarks IK4  -  2  
15
11:30
sön
11:30    
P0203, Norrvalla, Skellefteå
P0203 » 
Skellefteå FF - Ersmarks IK
  -      
15
10:30
sön
10:30    
F06 - Innebandy, Umeå Engeri Arena Vatten
sävar - Ersmarks IK  -      
14
20:30
lör
20:30    
F06 - Innebandy, Sjöfruhallen
Ersmarks IK - Umeå City vit  -      
14
13:00
lör
13:00    
F06 - Innebandy, Umeå Engeri Arena Vatten Vind Öst
Ersmarks IK - Röbäcks IF  -      
14
10:45
lör
10:45    
F06 - Innebandy, Sporthushallen
Sunderby SK - Ersmarks IK  -      
13
17:00
fre
17:00    
F06 - Innebandy, Vildmannahallen
Nibacos Kokkola - Ersmarks IK  -      
 
08
12:00
sön
12:00    
Dam - Damjunior, Umeå Energi Arena Sol
Mariehem - Ersmarks IK4  -  1  
05
10:00
tor
10:00    
F04, Umeå Engeri Arena Vatten
 
F04 » 
Guif f03 - Ersmarks IK
  -      
MARS 2018
 
26
18:00
mån
18:00    
F06 - Innebandy, Ersängshallen
Ersmarks IK - Täfteå IK3  -  2  
 
18
17:00
sön
17:00    
Dam - Damjunior, Nolia/Fotbollshall
Ersmarks IK - Hörnsjö IF2  -  2  
17
14:30
lör
14:30    
F06 - Innebandy, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF/Svart - Ersmarks IK1  -  1  
 
11
09:00
sön
09:00    
P0203, Råby IP
P0203 » 
Örebro SK - Ersmarks IK
1  -  0  
10
17:00
lör
17:00    
P0203, Solid Park Arena Västerås
P0203 » 
Syrianska FC - Ersmarks IK
0  -  4  
10
10:00
lör
10:00    
P0203, Solid Park Arena Västerås
P0203 » 
Eskilstuna City - Ersmarks IK
1  -  4  
09
17:30
fre
17:30    
P0203, Soid Park Arena Västerås
P0203 » 
Västerås SK - Ersmarks IK
3  -  1  
05
14:00
mån
14:00    
P07, Annan
P07 » 
Sorsele UIF - Ersmarks IK
  -      
05
13:00
mån
13:00    
P07, Annan
P07 » 
Ersmarks IK - Bergsbyn SK
  -      
05
12:00
mån
12:00    
P07, Annan
P07 » 
Ersmarks IK - Bureå IF
  -      
05
11:00
mån
11:00    
P07, Annan
P07 » 
Skellefteå FF - Ersmarks IK
  -      
FEBRUARI 2018
 
25
12:00
sön
12:00    
F06 - Innebandy, Elofssonhallen
Röbäcks IF - Ersmarks IK5  -  3  
19
18:00
mån
18:00    
F06 - Innebandy, Ersängshallen
Ersmarks IK - Sävar IK/F053  -  3  
 
17
16:00
lör
16:00    
P0203, Helsingborg Arena
P0203 » 
IFK Uddevalla - Ersmarks IK
  -      
17
11:00
lör
11:00    
P0203, Helsingborgs Arena
P0203 » 
Skoftebyns IF - Ersmarks IK
  -      
16
19:00
fre
19:00    
P0203, Helsingborg Arena
P0203 » 
Ersmarks IK - Forssa BK
  -      
16
18:15
fre
18:15    
Dam - Damjunior, Nolia/Fotbollshall
Ersboda SK - Ersmarks IK1  -  1  
12
17:45
mån
17:45    
P0203, Sporthushallen
P0203 » 
Ersmarks IK - GUIF P03
  -      
 
11
17:10
sön
17:10    
P04, Sporthushallen
P04 » 
Ersmarks IK/IFK Umeå P04 - Sandåkerns SK P04
0  -  4  
11
15:30
sön
15:30    
P07, Ersängshallen
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Umedalens IF P07
  -      
11
14:00
sön
14:00    
P07, Ersängshallen
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Gimonäs Umeå IF P08 B/C
  -      
11
11:00
sön
11:00    
F06 - Innebandy, Täftehallen
Täfteå IK/F06 - Ersmarks IK1  -  21
10
16:00
lör
16:00    
F04, Musköten
F04 » 
Umedalens IF F04 - Ersmarks IK 1
4  -  1  
10
11:00
lör
11:00    
P0203, Jenningshallen
P0203 » 
Robertsfors IK - Ersmarks IK
  -      
05
18:00
mån
18:00    
F06 - Innebandy, Ersängshallen
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF/F05Svart3  -  3  
 
04
15:15
sön
15:15    
P0203, Umeå Engeri Arena Vatten
P0203 » 
IFK Umeå P17 - Ersmarks IK
  -      
04
14:00
sön
14:00    
F04, Tegs centralskola
F04 » 
Umeå Södra FF F04 - Ersmarks IK 1
4  -  5  
04
13:15
sön
13:15    
P07, Ersängsskolan/Gymnastikhall
P07 » 
Umedalens IF P07 - Ersmarks IK P07
  -      
04
11:30
sön
11:30    
P07, Ersängsskolan/Gymnastikhall
P07 » 
Ersboda SK P08 - Ersmarks IK P07
  -      
04
11:00
sön
11:00    
P04, Bräntbergsskolan/Gymnastikhall
P04 » 
Mariehem SK (P04 Vit) - Ersmarks IK/IFK Umeå P04
1  -  9  
03
17:00
lör
17:00    
F04, SM
F04 » 
Ersmarks IK - Sundsvall Ik
  -      
03
16:00
lör
16:00    
P0203, Oviken
P0203 » 
Bodens FF - Ersmarks IK
  -      
03
14:00
lör
14:00    
P0203, Annan
P0203 » 
Östersunds BK - Ersmarks IK
  -      
03
11:00
lör
11:00    
P0203, Oviken
P0203 » 
Själevad - Ersmarks IK
  -      
JANUARI 2018
 
31
17:30
ons
17:30    
Dam - Damjunior, Sporthushallen
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF1  -  1  
 
28
15:45
sön
15:45    
P0203, Umeå Engeri Arena Vatten
P0203 » 
Mariehems SK - Ersmarks IK
  -      
28
15:00
sön
15:00    
F04, Sporthushallen
F04 » 
Ersmarks IK 1 - Röbäcks IF F-05/06
8  -  1  
28
14:00
sön
14:00    
F04, Sporthushallen
F04 » 
Ersmarks IK 1 - Betsele IF F0304
0  -  1  
28
11:30
sön
11:30    
P0203, Ersängshallen
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Tegs SK Fotboll P03
5  -  3  
27
16:40
lör
16:40    
P04, Ersängsskolan/Gymnastikhall
P04 » 
Ersmarks IK/IFK Umeå P04 - Mariehem SK (P04 Grön)
4  -  1  
27
16:00
lör
16:00    
Dam - Damjunior, Gammliahallen
Ersboda SK 2 - Ersmarks IK1  -  1  
27
15:30
lör
15:30    
P0203, Ersängsskolan/Gymnastikhall
P0203 » 
Ersmarks IK - GUIF P17
  -      
22
18:00
mån
18:00    
F06 - Innebandy, Ersängshallen
Ersmarks IK - Holmsund City IBC2  -  2  
 
21
16:00
sön
16:00    
P0203, Ersängsskolan/Gymnastikhall
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - IFK Umeå
12  -  1  
21
14:30
sön
14:30    
P0203, Sundsvall
P0203 » 
GIF Sundsvall - Ersmarks IK
  -      
21
14:30
sön
14:30    
P07, Hagahallen
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Ersboda SK P08
  -      
21
14:00
sön
14:00    
Dam - Damjunior, Ersängsskolan/Gymnastikhall
Ersmarks IK - Betsele IF0  -  2  
21
13:00
sön
13:00    
P07, Hagahallen
P07 » 
Tegs SK Fotboll P-07 - Ersmarks IK P07
  -      
21
11:00
sön
11:00    
F04, Ålidhemshallen
F04 » 
Gimonäs Umeå IF F04 CS - Ersmarks IK 1
2  -  0  
21
10:00
sön
10:00    
F04, Ålidhemshallen
F04 » 
Gimonäs Umeå IF F03 CSÅ - Ersmarks IK 1
4  -  2  
20
17:10
lör
17:10    
P04, Ersängshallen
P04 » 
Ersmarks IK/IFK Umeå P04 - Robertsfors IK
3  -  1  
20
11:30
lör
11:30    
P0203, Sundsvall
P0203 » 
Östersunds BK - Ersmarks IK
  -      
19
21:00
fre
21:00    
P0203, Sundsvall
P0203 » 
Själevads IK - Ersmarks IK
  -      
18
20:15
tor
20:15    
Dam - Damjunior, Storsjöhallen
Sandviks IK - Ersmarks IK3  -  5  
15
18:00
mån
18:00    
F06 - Innebandy, Ersängshallen
Sandåkerns SK - Ersmarks IK2  -  2  
 
14
11:30
sön
11:30    
P0203, Balderhallen A Skellefteå
P0203 » 
Ersmarks IK - GUIF P03
  -      
14
10:00
sön
10:00    
F04, Balderhallen A
F04 » 
Myckle IK F03 - Ersmarks IK
0  -  3  
13
16:30
lör
16:30    
F04, Bräntbergsskolan/Gymnastikhall
F04 » 
Gimonäs Umeå IF Tomtebo - Ersmarks IK 1
6  -  5  
13
15:30
lör
15:30    
F04, Bräntbergsskolan/Gymnastikhall
F04 » 
Gimonäs Umeå IF F03 I/T - Ersmarks IK 1
4  -  3  
13
14:00
lör
14:00    
P0203, Teg Centralskola
P0203 » 
Tegs SK P 17 - Ersmarks IK P02/03
2  -  2  
13
14:00
lör
14:00    
P04, Grubbehallen
P04 » 
Umedalens IF 04 - Ersmarks IK/IFK Umeå P04
2  -  4  
13
10:30
lör
10:30    
P07, Ålidhemshallen
P07 » 
Gimonäs Umeå IF P08 Sofiehem/Ålidhem - Ersmarks IK P07
  -      
13
09:45
lör
09:45    
P07, Ålidhemshallen
P07 » 
Gimonäs Umeå IF P08 Carlshöjd - Ersmarks IK P07
  -      
12
19:45
fre
19:45    
Dam - Damjunior, Ersängsskolan/Gymnastikhall
Ersmarks IK - Umeå Södra DFF4  -  0  
 
07
18:15
sön
18:15    
P0203, Ersängsskolan/Gymnastikhall
P0203 » 
IFK Umeå - Ersmarks IK
3  -  2  
06
13:00
lör
13:00    
P0203, MB Hallen i Dorotea
P0203 » 
Dorotea IF - Ersmarks IK P03
2  -  18
DECEMBER 2017
 
19
19:00
tis
19:00    
F04, Lycksele
F04 » 
Betsele IF F0304 - Ersmarks IK
  -      
 
17
11:15
sön
11:15    
P04, Midgårdshallen
P04 » 
Sandåkerns SK P04 - Ersmarks IK/IFK Umeå P04
  -      
17
10:00
sön
10:00    
F04, Ersängshallen
F04 » 
Ersmarks IK 1 - Umedalens IF F04
  -      
17
09:00
sön
09:00    
F04, Ersängshallen
F04 » 
Ersmarks IK 1 - Sandviks IK F03-04-05
  -      
16
16:30
lör
16:30    
Dam - Damjunior, Vildmannahallen
Sandåkerns SK/FIK - Ersmarks IK0  -  4  
16
16:00
lör
16:00    
F04, Sporthushallen
F04 » 
Ersmarks IK - Umedalens IF F04
  -      
16
15:00
lör
15:00    
F06 - Innebandy, Ersängshallen
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF/Svart1  -  3  
15
18:30
fre
18:30    
P0203, Ersängshallen
P0203 » 
Ersmarks IK P03 - Gimonäs Umeå IF P03 svart
  -      
14
17:00
tor
17:00    
P07, Dragonskolan/Gymnastikhall, norra
P07 » 
Tegs SK - Ersmarks IK
  -      
 
10
13:00
sön
13:00    
F04, Hagahallen
F04 » 
Ersmarks IK 1 - Umeå Södra FF F04
  -      
10
12:00
sön
12:00    
F06 - Innebandy, Täftehallen
Täfteå IK - Ersmarks IK4  -  2  
10
11:30
sön
11:30    
P07, Tannbergshallen
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Tegs SK Fotboll P-07
  -      
10
10:00
sön
10:00    
P07, Tannbergshallen
P07 » 
Lycksele IF 08 - Ersmarks IK P07
  -      
09
13:00
lör
13:00    
F04, Umeå Energi Arena VATTEN
F04 » 
Ersmarks IK 1 - Umedalens IF F04
  -      
09
11:30
lör
11:30    
P04, Umeå Energi Arena - Vatten
P04 » 
Ersmarks IK/IFK Umeå P04 - Mariehem SK (P04 Vit)
  -      
08
18:45
fre
18:45    
Dam - Damjunior, Umeå Energi Arena VATTEN
Gimonäs Umeå IF - Ersmarks IK0  -  0  
08
18:30
fre
18:30    
P0203, Vildmannahallen
P0203 » 
Ersmarks IK P02/03 - IFK Umeå P17
  -      
 
03
19:00
sön
19:00    
P0203, Umeå Energi Arena VATTEN
P0203 » 
Gimonäs Umeå IF - Ersmarks IK P02/03
  -      
03
16:00
sön
16:00    
P07, Ersängshallen
P07 » 
Lycksele IF 08 - Ersmarks IK P07
  -      
03
13:45
sön
13:45    
P07, Ersängshallen
P07 » 
Ersmarks IK P07 - Gimonäs Umeå IF P08 Carlshöjd
  -      
02
17:00
lör
17:00    
F04, Grubbeskolan
F04 » 
Röbäcks IF F-05/06 - Ersmarks IK 1
  -      
02
12:00
lör
12:00    
P04, Bräntbergsskolan/Gymnastikhall
P04 » 
Mariehem SK (P04 Grön) - Ersmarks IK/IFK Umeå P04
  -      
02
10:30
lör
10:30    
F04, Sporthushallen
F04 » 
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF F03 I/T
  -      
 
Vill du synas här?
Kontakta kansliet via mejl till kansliet@eik.se