Ersmarks IK
Din lokala idrottsklubb
Spelade matcher
NOVEMBER 2017
 
19
15:30
sön
15:30    
Futsal - P07, Sporthushallen
Ersmarks IK P07 - Lycksele IF 08  -      
19
14:00
sön
14:00    
Futsal - P07, Sporthushallen
Gimonäs Umeå IF P08 B/C - Ersmarks IK P07  -      
19
12:30
sön
12:30    
Innebandy - F06, Ersängshallen
Ersmarks IK - Täfteå IK/F0612  -  0  
18
15:30
lör
15:30    
Futsal - F04, Ersängshallen
Ersmarks IK 1 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo  -      
18
14:30
lör
14:30    
Futsal - F04, Ersängshallen
Ersmarks IK 1 - Gimonäs Umeå IF F03 I/T  -      
18
13:30
lör
13:30    
Futsal - P04, Ersängsskolan/Gymnastikhall
Ersmarks IK/IFK Umeå P04 - Umedalens IF 04  -      
18
11:15
lör
11:15    
Futsal - DAM/Junior, Sporthushallen
Ersmarks IK - Sandviks IK  -      
17
20:00
fre
20:00    
Futsal - F04, Ålidhemshallen
Gimonäs Umeå IF F04 Ca/Sof - Ersmarks IK  -      
17
19:00
fre
19:00    
Futsal - DAM/Junior, Tegs centralskolas gymnastikhall
Umeå Södra DFF - Ersmarks IK  -      
13
17:45
mån
17:45    
Futsal - P0203, Sporthushallen
Sandåkerns SK P03 - Ersmarks IK P03  -      
 
12
17:15
sön
17:15    
Futsal - F04, Olasjöhallen
Sandviks IK F03-04-05 - Ersmarks IK 1  -      
12
13:00
sön
13:00    
Futsal - DAM/Junior, Ersängshallen
Ersmarks IK - Sandåkerns SK/FIK  -      
12
13:00
sön
13:00    
Innebandy - F06, Vildmannahallen
Gimonäs Umeå IF/F05Svart - Ersmarks IK2  -  2  
11
14:45
lör
14:45    
Futsal - P07, Grubbeskolan
Ersmarks IK P07 - Umedalens IF P07  -      
11
13:15
lör
13:15    
Futsal - P07, Grubbeskolan
Ersmarks IK P07 - Gimonäs Umeå IF P08 Sofiehem/Ålidhem  -      
11
13:00
lör
13:00    
Futsal - P0203, MB Idrottshall
Dorotea IF Futsal - Ersmarks IK P03  -      
10
18:30
fre
18:30    
Futsal - F04, Midgård
Umedalens IF F04 - Ersmarks IK 1  -      
10
18:30
fre
18:30    
Futsal - P0203, Vildmannahallen
Ersmarks IK P02/03 - Tegs SK P 17  -      
 
05
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P0203, Sjöfruhallen
Ersmarks IK - GUIF P03  -      
04
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P0203, Sjöfruhallen
Ersmarks IK - Vindelns IF  -      
04
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P0203, Sjöfruhallen
Själevads IK - Ersmarks IK  -      
03
14:00
fre
14:00    
Futsal - P07, Sjöfruhallen
Ersmarks IK - Täfteå IK  -      
03
12:00
fre
12:00    
Futsal - P07, Sjöfruhallen
Sandviks IK - Ersmarks IK  -      
03
11:00
fre
11:00    
Futsal - P07, Sjöfruhallen
Täfteå IK - Ersmarks IK  -      
03
09:00
fre
09:00    
Futsal - P07, Sjöfruhallen
Ersmarks IK - Sandviks IK  -      
OKTOBER 2017
 
29
15:00
sön
15:00    
Spånga - Ersmarks IK  -      
29
11:00
sön
11:00    
Fortuna - Ersmarks IK  -      
28
13:00
lör
13:00    
Barkarö - Ersmarks IK  -      
28
11:30
lör
11:30    
Innebandy - F06, Ersängshallen
Ersmarks IK - Sandåkerns SK3  -  3  
28
10:00
lör
10:00    
Viggbyholm - Ersmarks IK  -      
28
08:00
lör
08:00    
Djurgården - Ersmarks IK  -      
27
17:30
fre
17:30    
Brommapojkarna - Ersmarks IK  -      
 
21
13:00
lör
13:00    
Innebandy - F06, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Ersmarks IK2  -  2  
 
14
11:50
lör
11:50    
Innebandy - F06, Vildmannahallen
Umeå City F06 - Ersmarks IK  -      
09
19:15
mån
19:15    
Ersmarks IK F04 - Umedalens IF F040  -  3  
 
07
14:00
lör
14:00    
Innebandy - F06, Umeå Energi Vind Väst
Umeå City Blå - Ersmarks IK  -      
07
09:30
lör
09:30    
Innebandy - F06, Ersängshallen
JÄBO - Ersmarks IK  -      
06
17:30
fre
17:30    
Innebandy - F06, Umeå Energi Vind Väst
Gullänget Krogsta IBM - Ersmarks IK  -      
06
17:00
fre
17:00    
Ersmarks IK - ???  -      
05
18:00
tor
18:00    
Fotboll - P08, Ersmarks konstgräs
Ersmarks IK p08 - Föräldrarna  -      
04
19:00
ons
19:00    
Fotboll - P0203, Vildmannavallen
IFK Umeå - Ersmarks IK6  -  3  
 
01
17:00
sön
17:00    
Fotboll - Dam/Damjunior, Nordahlsvallen
Nordmalings BK/HIF - Ersmarks IK /ESK3  -  2  
SEPTEMBER 2017
 
30
13:15
lör
13:15    
Fotboll - P0203, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF - Ersmarks IK5  -  0  
29
19:00
fre
19:00    
Fotboll - F04, Hissjö IP
HTF F 04/ IFK Umeå - Ersmarks IK F041  -  2  
29
19:00
fre
19:00    
Fotboll - P0203, Umeå Energi Arena SOL
Tegs SK Fotboll 03 - Ersmarks IK5  -  0  
25
17:00
mån
17:00    
Fotboll - F04, Ersmarks IP
Ersmarks IK F04 - Umedalens IF F040  -  9  
 
24
16:30
sön
16:30    
Fotboll - P0203, Nolia/Nolia Konstgräs 1
Ersmarks IK - Hörnefors IF P15-174  -  7  
24
16:00
sön
16:00    
Fotboll - F07, Ersmarks konstgräs
Ersmarks IK - Vännäs/Spöland   -      
24
14:00
sön
14:00    
Ersmark IK - IFK Umeå1  -  0  
24
13:30
sön
13:30    
Fotboll - P06, Umedalens IP, plan 3
Röbäck 2 - Ersmarks IK  -      
24
13:00
sön
13:00    
Fotboll - F05, Skogsvallens konstgräs
Sävar - Ersmarks IK  -      
24
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P06, Umedalens IP plan 1
Ersmarks IK - Umedalens IF 3  -      
24
09:00
sön
09:00    
Fotboll - P06, Umedalens IP, plan 2
Umedalen 2 - Ersmarks IK  -      
23
17:15
lör
17:15    
Fotboll - P04, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF - Ersmarks IK P044  -  0  
21
18:15
tor
18:15    
Fotboll - F04, Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Umeå Södra FF F040  -  2  
21
18:00
tor
18:00    
Fotboll - P08, Ersmarks konstgräs
Ersmarks IK - Ersboda SK  -      
20
18:00
ons
18:00    
Ersmarks IK /ESK - Sävar/Täfteå IK3  -  2  
 
17
16:30
sön
16:30    
Umeå Södra DFF - Ersmark IK1  -  5  
17
15:30
sön
15:30    
Fotboll - F06, Ersmarks IP
Ersmarks IK F06 - HTF F05/06 Svart/Svart  -      
17
15:30
sön
15:30    
Ersmarks IK - Sävar IK  -      
17
15:30
sön
15:30    
Fotboll - P09, Sävar, A-plan
Ersmark Svart - IFK Umeå p08 Vit  -      
17
14:45
sön
14:45    
Fotboll - P09, Sävar, G-plan
Ersmark Röd - Stöcke  -      
17
14:00
sön
14:00    
Fotboll - F05, Ersmarks konstgräs
Ersmarks IK - Umeå Södra  -      
17
13:15
sön
13:15    
Fotboll - P09, Sävar, B-plan
Sävar Vit - Ersmark Röd  -      
17
12:30
sön
12:30    
Fotboll - F08, Röbäcks arena, naturgräs
Ersmarks IK F-08 - Obbola IK F07/08  -      
17
11:45
sön
11:45    
Obbola IK - Ersmarks IK  -      
17
11:45
sön
11:45    
Fotboll - P09, Sävar C-plan
Täfteå - Ersmarks Svart  -      
17
11:00
sön
11:00    
Fotboll - F08, Röbäcks arena, naturgräs
Röbäcks IF F08 Röd - Ersmarks IK F-08  -      
17
10:30
sön
10:30    
Fotboll - F07, Ersmarks IP
Ersmarks IK F07 - Sandåkerns SK F07  -      
17
10:15
sön
10:15    
Sandviks IK lag 2 - Ersmarks IK  -      
17
09:30
sön
09:30    
Fotboll - P09, Sävar, G-plan
Obbola - Ersmark Svart  -      
17
09:30
sön
09:30    
Fotboll - P09, Sävar, F-plan
Ersmark Röd - GUIF   -      
17
08:00
sön
08:00    
Ersmarks IK - Täfteå IK  -      
17
08:00
sön
08:00    
Fotboll - P09, Sävar, A-plan
Täfteå - Ersmark Röd  -      
17
08:00
sön
08:00    
Fotboll - P09, Sävar, C-plan
Ersmark Svart - Sävar Röd  -      
16
12:15
lör
12:15    
Fotboll - P08, Ängen, Obbola
Täfteå IK P08 Röd - Ersmarks IK P08  -      
16
12:00
lör
12:00    
Fotboll - P07, Tegs IP
Tegs SK Fotboll 07 Vinröd - Ersmarks IK P07 Svart  -      
16
11:15
lör
11:15    
Fotboll - P06, Ersmarks IP
Ersmarks IK P06 Röd - Ersboda SK P06  -      
16
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P08, Ängen, Obbola
Ersmarks IK P08 - Robertsfors IK 1  -      
16
09:30
lör
09:30    
Fotboll - P07, Ersmarks IP
Ersmarks IK P07 Röd - Mariehem SK (P07) Svart  -      
16
08:50
lör
08:50    
Fotboll - F10, Skogsvallen, Sävar
 
- Ersmarks IK  -      
16
08:45
lör
08:45    
Fotboll - F06, Prefab - G
Ersmarks IK - Sävar  -      
16
08:00
lör
08:00    
 
- Ersmarks IK  -      
16
07:30
lör
07:30    
Fotboll - F07, Skogsvallen, Sävar
HTF F07 - Ersmarks IK  -      
14
18:10
tor
18:10    
Fotboll - P04, Nolia 2
Ersmarks IK P04 - Sandåkerns SK P040  -  4  
13
18:15
ons
18:15    
Fotboll - F04, Sävar IP
Sävar IK 04 - Ersmarks IK F041  -  2  
12
19:00
tis
19:00    
Spöland Vännäs IF Utv - Ersmarks IK /ESK1  -  1  
 
10
19:00
sön
19:00    
Fotboll - P0203, Stantorsvallen
Robertsfors IK P01/02 - Ersmarks IK3  -  3  
10
18:00
sön
18:00    
Fotboll - P04, Ersmarks IP
Ersmarks IK P04 - Tegs SK Fotboll 040  -  4  
10
15:00
sön
15:00    
Fotboll - F04, Grubbevallen
Sandåkerns SK F03 - Ersmarks IK F044  -  1  
10
15:00
sön
15:00    
Fotboll - F05, OBS!!! INSTÄLLD
Betsele IF - Ersmarks IK  -      
10
13:15
sön
13:15    
Fotboll - P05, Ersmarks IP
Ersmarks IK P05svart - Sandåkerns SK P05 Röd  -      
10
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P08, Stöckesbua IP
Mariehem SK (P09) Grön - Ersmarks IK P08  -      
10
12:15
sön
12:15    
Fotboll - P06, Grubbevallen
Sandåkerns SK P06 Vit - Ersmarks IK P06 Röd  -      
10
12:15
sön
12:15    
Fotboll - P07, Carlshöjdsskolans IP
Gimonäs Umeå IF Sof/Åhem - Ersmarks IK P07 Svart  -      
10
12:00
sön
12:00    
Fotboll - F06, Tegs IP
Umeå Södra FF F-06 Blå - Ersmarks IK F06  -      
10
11:15
sön
11:15    
Fotboll - P10, Vildmannavallen IP
Sandviks IK P10 lag 1 - Ersmarks IK P10  -      
10
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P09, Vännäs vid ishallen
Ersmarks IK P09 - Tegs SK Fotboll 09BVinrö  -      
10
10:15
sön
10:15    
Fotboll - P10, Vildmannavallen IP
Ersmarks IK P10 - Sandviks IK P10 lag 1  -      
10
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P08, Stöckesbua IP
Ersmarks IK P08 - Mariehem SK P09 Grön 2  -      
10
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P09, Vännäs vid ishallen
Tegs SK Fotboll 09BSvart - Ersmarks IK P09  -      
10
09:20
sön
09:20    
Fotboll - F07, Skogsvallen
Sävar IK F-07 - Ersmarks IK F07  -      
09
18:00
lör
18:00    
Fotboll - Dam/Damjunior, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Ersmarks IK /ESK2  -  5  
09
15:30
lör
15:30    
Fotboll - P05, Tegs IP
Tegs SK Fotboll P05 Vinröd - Ersmarks IK P05svart  -      
09
10:30
lör
10:30    
Fotboll - F04, Ersmarks IP
Ersmarks IK F04 - Sandåkerns SK F042  -  1  
07
17:00
tor
17:00    
Fotboll - P07, MSK Arena
Mariehem SK (P07) Vit - Ersmarks IK P07 Röd  -      
 
03
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P06, Lappvallens IP
Åsele IK 05-06 - Ersmarks IK P06 Röd  -      
03
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P07, Ersmarks IP
Ersmarks IK P07 Svart - Sandviks IK P07 Lag 2  -      
03
12:30
sön
12:30    
Umeå Södra F-02 - Ersmarks IK /ESK3  -  1  
03
11:30
sön
11:30    
Fotboll - F08, Kamratvallen
Gimonäs Umeå IF CSI Eevee - Ersmarks IK F-08  -      
03
11:15
sön
11:15    
Fotboll - P10, Röbäcks IP
Ersmarks IK P10 - Röbäcks IF P10  -      
03
10:15
sön
10:15    
Fotboll - P10, Röbäcks IP
Sandviks IK P10 lag 2 - Ersmarks IK P10  -      
03
10:00
sön
10:00    
Fotboll - F08, Kamratvallen
Ersmarks IK F-08 - HTF F-08  -      
02
16:00
lör
16:00    
Fotboll - F04, Ersmarks IP
Ersmarks IK F04 - Robertsfors IK 02/03/040  -  2  
02
16:00
lör
16:00    
Fotboll - F06, Ersmarks IP
Ersmarks IK F06 - Umedalens IF F06  -      
02
15:00
lör
15:00    
Fotboll - P06, Ersmarks konstgräs
Ersmarks IK - Mariehems SK  -      
02
14:30
lör
14:30    
Fotboll - P05, Ersmarks IP 9 manna
Ersmarks IK P05svart - Täfteå IK P 04/05  -      
02
14:00
lör
14:00    
Ersmark IK - Hörnsjö IF 20  -  3  
02
13:30
lör
13:30    
Fotboll - F07, Ersmarks IP
Ersmarks IK F07 - Spöland Vännäs IF F-07  -      
02
13:00
lör
13:00    
Ersmarks IK - Sävar IK  -      
02
13:00
lör
13:00    
Fotboll - P07, Ersmarks IP
Ersmarks IK P07 Röd - Sandåkerns SK P07  -      
02
12:30
lör
12:30    
Fotboll - P08, Jenningshallens gräsplan (Robertsfors)
Obbola IK P07/08 Grön - Ersmarks IK P08  -      
02
12:00
lör
12:00    
Fotboll - F10, Ersmarks konstgräs
Ersmarks IK - Röbäck   -      
02
12:00
lör
12:00    
Fotboll - P0203, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Sävar/Täfteå2  -  5  
02
12:00
lör
12:00    
Fotboll - P10, Ersmarks konstgräs
Ersmarks IK - Sandviks IK P10   -      
02
11:30
lör
11:30    
Fotboll - P04, MSK Arena
Mariehem SK P03/04 Grön - Ersmarks IK P041  -  2  
02
11:15
lör
11:15    
Fotboll - P08, Jenningshallens gräsplan (Robertsfors)
Ersmarks IK P08 - Tegs SK Fotboll P08 Svart  -      
02
11:00
lör
11:00    
Fotboll - F08, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Obbola ik   -      
02
10:00
lör
10:00    
Ersmarks IK - Morön F03  -      
02
10:00
lör
10:00    
Fotboll - F04, Ersmarks IP
Ersmarks IK F04 - Umeå Södra FF F04 23  -  2  
02
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P09, Ersmarks IP
Ersmarks IK - GUIF Drakarna  -      
AUGUSTI 2017
 
31
18:00
tor
18:00    
Fotboll - P07, FC Vindeln
Vindelns IF Grön - Ersmarks IK P07 Röd  -      
30
18:00
ons
18:00    
Ersmark IK - Mariehem SK 23  -  1  
 
27
16:30
sön
16:30    
Fotboll - Dam/Damjunior, Ersängsvallen
Ersboda SK - Ersmark IK3  -  1  
27
16:00
sön
16:00    
Fotboll - F04, Ågläntan IP
Betsele IF 03/04 - Ersmarks IK F042  -  2  
27
15:45
sön
15:45    
Fotboll - F05, Ersmarks konstgräs
Ersmarks IK - Täfteå  -      
27
15:00
sön
15:00    
Fotboll - P08, Ersängsvallen
Ersboda SK 07/08 - Ersmarks IK P08  -      
27
14:15
sön
14:15    
Fotboll - P05, Ersmarks IP
Ersmarks IK P05svart - Umedalens IF P05 Svart  -      
27
13:30
sön
13:30    
Ersboda SK F07/08 - Ersmarks IK F07  -      
27
13:00
sön
13:00    
Fotboll - P0203, Sandviks IP
Sandviks IK P00 - Ersmarks IK1  -  0  
27
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P08, Ersängsskolan/Konstgräsplan, 7-manna
Ersmarks IK P08 - HTF P09 2  -      
27
12:00
sön
12:00    
Fotboll - P09, Ersmarks IP
Hörnefors IF P09 - Ersmarks IK P09  -      
27
11:15
sön
11:15    
Fotboll - P08, Ersängsskolan/Konstgräsplan, 7-manna
HTF P09 2 - Ersmarks IK P08  -      
27
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P09, Ersmarks IP
Ersmarks IK P09 - Mariehem SK (P09 vit) 1  -      
27
10:30
sön
10:30    
Fotboll - P06, Ersängsvallens IP 7-manna gräs
Ersboda SK P05 - Ersmarks IK P06  -      
27
10:30
sön
10:30    
Fotboll - P07, MSK Arena
Mariehem SK P07 Grön - Ersmarks IK P07 Svart  -      
26
13:15
lör
13:15    
Fotboll - P10, Sandviks IP
IFK Umeå p-10 - Ersmarks IK P10  -      
26
13:00
lör
13:00    
Fotboll - P04, Ersmarks IP
Ersmarks IK P04 - Hörnefors IF P044  -  2  
26
12:15
lör
12:15    
Fotboll - P10, Sandviks IP
Ersmarks IK P10 - IFK Umeå p-10  -      
26
11:15
lör
11:15    
Fotboll - P06, Ersmarks IP
Ersmarks IK P06 Röd - IFK Umeå 1  -      
26
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P05, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF United - Ersmarks IK P05svart  -      
26
10:30
lör
10:30    
Fotboll - F06, Grubbevallen
Sandåkerns SK F06 Röd - Ersmarks IK F06  -      
25
18:00
fre
18:00    
Fotboll - F04, Umedalens IP
Umedalens IF F04 - Ersmarks IK F041  -  2  
23
18:30
ons
18:30    
Ersmarks IK /ESK - Mariehem SK F150  -  4  
23
18:30
ons
18:30    
Fotboll - P04, Grönytorna IP
IFK Umeå 1 - Ersmarks IK P042  -  1  
22
18:45
tis
18:45    
Fotboll - P0203, Ersmarks IP
Ersmarks IK - IFK Umeå City4  -  0  
21
19:20
mån
19:20    
Fotboll - F05, T3/Arenan/Konstgräsplan
Umeå Södra - Ersmarks IK  -      
 
20
18:00
sön
18:00    
Ersmark IK - Spölands Vännäs IF1  -  2  
20
18:00
sön
18:00    
Fotboll - P0203, Nolia/Nolia Konstgräs 1
Ersmarks IK - Spöland Vännäs IF P 00/013  -  1  
20
17:00
sön
17:00    
Fotboll - F07, Ersmarks IP
Ersmarks IK F07 - Sandviks IK F06/07  -      
20
15:30
sön
15:30    
Fotboll - F06, Ersmarks IP
Ersmarks IK F06 - Nordmalings BK  -      
20
14:15
sön
14:15    
Fotboll - P09, Röbäck (Sönkmyrvägen), plan 2
Tegs SK Fotboll 09BVinrö - Ersmarks IK P09  -      
20
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P07, Ersmarks IP
Ersmarks IK P07 Svart - Hörnefors IF P 07  -      
20
13:15
sön
13:15    
Fotboll - P09, Röbäck (Sönkmyrvägen), plan 2
Ersmarks IK P09 - Tegs SK Fotboll 09BSvart  -      
20
12:30
sön
12:30    
Fotboll - F08, Flurkmark IP
Gimonäs Umeå IF CSI Eevee - Ersmarks IK F-08  -      
20
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P07, Ersmarks IP
Ersmarks IK P07 Röd - Lycksele IF P-07  -      
20
11:15
sön
11:15    
Fotboll - P05, Ersmarks IP
Ersmarks IK P05svart - IFK Umeå P-05 2  -      
20
11:00
sön
11:00    
Fotboll - F08, Flurkmark IP
Ersmarks IK F-08 - Gimonäs Umeå IF CSI Eevee  -      
20
10:30
sön
10:30    
Fotboll - F04, Ersmarks IP
Ersmarks IK F04 - Umeå Södra F-036  -  2  
20
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P08, Umedalens IP
Ersmarks IK P08 - Ersboda SK P09  -      
20
09:00
sön
09:00    
Fotboll - P08, Umedalens IP
Umedalens IF P09 Gul - Ersmarks IK P08  -      
19
16:15
lör
16:15    
Fotboll - F04, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF CS - Ersmarks IK F042  -  4  
19
12:15
lör
12:15    
Fotboll - P06, Umedalens IP
Umedalens IF P06 Vit - Ersmarks IK P06 Röd  -      
19
12:00
lör
12:00    
Fotboll - P08, Ersmarks IP
Ersmarks IK P08 - Tegs SK Fotboll P08 Röd  -      
19
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P10, Sandviks IP
Sandviks IK - Ersmarks IK  -      
19
09:30
lör
09:30    
Fotboll - P08, Ersmarks IP
Ersboda SK P07/08 vit - Ersmarks IK P08  -      
19
09:00
lör
09:00    
Fotboll - F08, Spöland
 
Ersmarks IK -   -      
19
08:00
lör
08:00    
Spölandscupen - Ersmarks IK  -      
18
18:30
fre
18:30    
Fotboll - P0203, Umeå Energi Arena Sol
Ersmarks IK - Tegs SK Fotboll p020  -  9  
17
18:40
tor
18:40    
Fotboll - F06, Carlshöjdsskolans konstgräsplan
Gimonäs Umeå IF Ca Tigers - Ersmarks IK  -      
16
18:30
ons
18:30    
Ersmarks IK /ESK - Gimonäs Umeå IF1  -  0  
16
17:45
ons
17:45    
Fotboll - F07, Ersmarks IP
Ersmarks IK F07 - Bygdeå GIF F 06/07  -      
15
18:30
tis
18:30    
Fotboll - P0203, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF vit2  -  0  
 
13
19:30
sön
19:30    
Fotboll - F04, Skogsvallen
Sävar IK /Täfteå lK - Ersmarks IK F043  -  3  
13
19:00
sön
19:00    
Fotboll - P0203, FC Vindeln
Vindelns IF Röd - Ersmarks IK2  -  3  
13
18:30
sön
18:30    
Sandåkerns SK - Ersmark IK1  -  0  
13
16:45
sön
16:45    
Fotboll - F07, Tavelsjö IP
HTF - Ersmarks IK  -      
13
15:15
sön
15:15    
Fotboll - F05, Ersmarks IP
Ersmarks IK Röd-Blå - Betsele  -      
13
14:30
sön
14:30    
Fotboll - P09, Sjöfruns IP konstgräs, plan 2
Ersmarks IK P09 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo AC vit  -      
13
13:45
sön
13:45    
Fotboll - P06, Ersmarks IP
Ersmarks IK P06 Röd - Gimonäs Umeå IF Carlshöjd svart  -      
13
13:30
sön
13:30    
Fotboll - P09, Sjöfruns IP konstgräs, plan 2
Gimonäs Umeå IF Tomtebo AC vit - Ersmarks IK P09  -      
13
13:00
sön
13:00    
Fotboll - P04, Älvdungen IP
Sörfors IF - Ersmarks IK P046  -  0  
13
11:15
sön
11:15    
Fotboll - P07, Umedalens IP
Umedalens IF P07 Svart - Ersmarks IK P07 Röd  -      
13
10:45
sön
10:45    
Fotboll - P08, Ersmarks IP
Stöcke IF P08/09 - Ersmarks IK P08  -      
13
10:30
sön
10:30    
Fotboll - F04, Ersmarks IP
Ersmarks IK F04 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo7  -  1  
13
09:30
sön
09:30    
Fotboll - P08, Ersmarks IP
Ersmarks IK P08 - Umedalens IF P09 Svart  -      
12
17:00
lör
17:00    
Fotboll - P07, MSK Arena
Mariehem SK (P07) Svart - Ersmarks IK P07 Svart  -      
12
16:00
lör
16:00    
Fotboll - P0203, Grubbevallens IP/Konstgräsplan
Sandåkerns SK P03 - Ersmarks IK1  -  3  
09
18:30
ons
18:30    
Fotboll - F04, FC Vindeln
Vindelns IF Röd - Ersmarks IK F040  -  3  
 
06
19:15
sön
19:15    
Fotboll - P05, Ersmarks IP
Ersmarks IK P05svart - Gimonäs Umeå IF Tomtebo  -      
06
18:00
sön
18:00    
Fotboll - P06, Skogsvallen
Sävar IK P-06 - Ersmarks IK P06 Röd  -      
06
15:30
sön
15:30    
Fotboll - F06, Ersmarks IP
Ersmarks IK F06 - Mariehem SK (F06) Vit  -      
06
15:00
sön
15:00    
Fotboll - P04, Ersmarks IP
Ersmarks IK P04 - Vindelns IF Blå1  -  3  
06
14:15
sön
14:15    
Fotboll - F05, Sävar IP
Sävar IK - Ersmarks IK  -      
06
13:45
sön
13:45    
Fotboll - F08, Ersmarks IP
Röbäck röd - Ersmarks IK  -      
06
13:15
sön
13:15    
Fotboll - F04, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF I/T svart - Ersmarks IK F041  -  1  
06
11:15
sön
11:15    
Fotboll - F08, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Röbäck Blå  -      
06
11:00
sön
11:00    
Djurgårdens IF - Ersmarks IK  -      
05
14:00
lör
14:00    
Ersmarks IK /ESK - Umedalens IF F03/GUIF4  -  0  
05
13:00
lör
13:00    
Dalkurd - Ersmarks IK  -      
05
11:45
lör
11:45    
Fotboll - P08, Täfteborg
Ersmarks IK P08 - Täfteå IK P08 Röd  -      
05
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P07, Ersmarks IP
Ersmarks IK P07 Röd - Gimonäs Umeå IF Sof/Åhem  -      
05
10:30
lör
10:30    
Fotboll - P08, Täfteborg
Täfteå IK P08 Röd - Ersmarks IK P08  -      
05
09:30
lör
09:30    
Fotboll - P07, Ersmarks IP
Ersmarks IK P07 Svart - Mariehem SK (P07) Vit  -      
04
13:00
fre
13:00    
Ersmarks IK - Kalmar FF  -      
03
19:00
tor
19:00    
Fotboll - P0203, Karlstad
Ersmarks IK - IFK Haninge  -      
02
19:00
ons
19:00    
Sandviks IK - Ersmark IK7  -  1  
01
18:00
tis
18:00    
Sörfors IF - Ersmarks IK /ESK2  -  2  
JULI 2017
 
30
09:45
sön
09:45    
Fotboll - P06, Nydalafältet 10
Ersmarks IK - Vasa IFK  -      
29
19:15
lör
19:15    
Fotboll - P06, Nydalafältet 7
Ersmarks IK - IFK Umeå  -      
29
16:00
lör
16:00    
Fotboll - P04, Sjöfruns IP konstgräs
IFK Umeå - Ersmarks IK  -      
29
12:30
lör
12:30    
Fotboll - P06, Nydalafältet 8
GUIF Blackhawks - Ersmarks IK  -      
29
09:50
lör
09:50    
Fotboll - Dam/Damjunior, Vildmannavallen
Ersmarks IK - Nordmaling  -      
29
08:00
lör
08:00    
Teg SK - Ersmarks IK  -      
28
18:30
fre
18:30    
Fotboll - P06, Nydalafältet 7
Ersmarks IK - Tegs SK Öst 1  -      
28
15:30
fre
15:30    
Njurunda IK - Ersmarks IK  -      
28
13:15
fre
13:15    
Fotboll - P06, Nydalafältet 9
Ersmarks IK - Mariehems SK 1  -      
28
13:00
fre
13:00    
Röbäck - Ersmarks IK  -      
28
10:30
fre
10:30    
Fotboll - Dam/Damjunior, Vildmannavallen
Ersmarks IK - Sunderby  -      
28
08:00
fre
08:00    
Saku Sporting 3 - Ersmarks IK  -      
27
15:25
tor
15:25    
Fotboll - P06, Nydalafältet 7
IK Grand Bodö - Ersmarks IK  -      
27
11:10
tor
11:10    
Fotboll - Dam/Damjunior, Campus Arena konstgräs
Härnösands SK - Ersmarks IK  -      
27
10:00
tor
10:00    
Svolvaer - Ersmarks IK  -      
25
15:00
tis
15:00    
Fotboll - P06, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Mariehems SK  -      
 
02
17:00
sön
17:00    
Fotboll - P0203, Västerås
Västerås SK - Ersmarks IK  -      
02
13:00
sön
13:00    
Fotboll - P06, Skyttis IP, plan C, gräs
Ersmarks IK - BLTG  -      
02
11:45
sön
11:45    
Fotboll - P07, Sparbanken Nord 1
IBFF - Ersmarks IK  -      
02
10:30
sön
10:30    
Fotboll - F06, Tannen, Lycksele
Ersmarks IK - Bossmo & Y IL  -      
02
10:00
sön
10:00    
Fotboll - F08, Brovallen IP
Gimonäs Umeå IF Tomtebo vit - Ersmarks IK F-08  -      
02
08:45
sön
08:45    
Fotboll - P07, Strömbacka
Haukiputaan Pallo B10 3 - Ersmarks IK  -      
02
08:00
sön
08:00    
Fotboll - P06, Skyttis IP, plan B, konstgräs
Ersmarks IK - BK Örnen  -      
02
sön
00:00    
Fotboll - F08, Brovallen IP
Ersmarks IK F-08 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo vit  -      
01
17:45
lör
17:45    
Fotboll - P07, Nordlunda 4
Rutvik SK - Ersmarks IK  -      
01
15:00
lör
15:00    
Fotboll - P06, Skyttis IP, plan C, gräs
Ersmarks IK - Umedalens IF Gul  -      
01
13:15
lör
13:15    
Fotboll - P07, Gotis 1
Ersmarks IK - Öjeby IF1  -      
01
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P08, Röbäcks IP
Ersmarks IK P08 - Gimonäs Umeå IF Carlshöjd vit  -      
01
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P0203, Västerås
Gottfridsberg - Ersmarks IK  -      
01
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P06, Skyttis IP, plan C, gräs
Arnäs IF - Ersmarks IK  -      
01
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P08, Röbäcks IP
Gimonäs Umeå IF Carlshöjd vit - Ersmarks IK P08  -      
01
09:30
lör
09:30    
Fotboll - F06, Tannen, Lycksele
Ersmarks IK - IFK Råneå  -      
JUNI 2017
 
30
18:00
fre
18:00    
Fotboll - P06, Skyttis IP, plan B, konstgräs
Röbäcks IF lag 1 - Ersmarks IK  -      
30
16:00
fre
16:00    
Fotboll - P0203, Västerås
 
IFK Uppsala - Ersmarks IK  -      
30
15:30
fre
15:30    
Fotboll - P07, Gotis 3
Ersmarks IK - Storfors AIK  -      
30
13:00
fre
13:00    
Fotboll - F06, Tannen, Lycksele
Ersmarks IK - Gammelstads IF  -      
30
11:00
fre
11:00    
Fotboll - P0203, Västerås
Ersmarks IK - Västerås SK  -      
30
11:00
fre
11:00    
Fotboll - P07, Gotis 2
Ersmarks IK - FC Santa Claus Juniorit B10 2  -      
29
18:30
tor
18:30    
Fotboll - P0203, Västerås
Sollentuna - Ersmarks IK  -      
28
19:30
ons
19:30    
Fotboll - P04, Umedalens IP
Umedalens IF 1 - Ersmarks IK P045  -  4  
28
19:00
ons
19:00    
Ersmarks IK /ESK - Nordmalings BK/HIF4  -  1  
27
19:00
tis
19:00    
Fotboll - P0203, Ersmarks IP
Ersmarks IK - IFK Umeå2  -  3  
26
19:00
mån
19:00    
Ersmarks IK /ESK - Spöland Vännäs IF Utv3  -  0  
26
17:45
mån
17:45    
Fotboll - P05, Nolia 2
Sandåkerns SK P05 Röd - Ersmarks IK P05svart  -      
 
25
17:00
sön
17:00    
Fotboll - P06, Flurkmark IP
HTF P06 - Ersmarks IK P06 Röd  -      
25
16:30
sön
16:30    
Fotboll - F04, Nolia/Nolia Konstgräs 2
Umedalens IF F04 - Ersmarks IK F040  -  0  
25
16:00
sön
16:00    
Fotboll - P0203, Grubbevallen
Sandåkerns SK P03 - Ersmarks IK0  -  5  
25
15:45
sön
15:45    
Fotboll - P05, Umedalens IP
Umedalens IF P05 Gul - Ersmarks IK P05röd  -      
25
15:30
sön
15:30    
Fotboll - F06, Ersmarks IP
Ersmarks IK F06 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo  -      
25
15:00
sön
15:00    
Ersmarks IK - Umeå Södra  -      
25
15:00
sön
15:00    
Fotboll - P06, MSK Arena
Mariehem SK (P06) Vit - Ersmarks IK P06 Svart  -      
25
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P07, Ersmarks IP
Ersmarks IK P07 Röd - Mariehem SK P07 Grön  -      
25
12:00
sön
12:00    
Fotboll - P08, Ersmarks IP
Ersmarks IK P08 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo Black Eagles  -      
25
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P07, Grubbevallen
Sandåkerns SK P07 - Ersmarks IK P07 Svart  -      
25
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P09, Sjöfrun IP
Ersmarks IK P09 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo AC vit  -      
25
10:45
sön
10:45    
Fotboll - P08, Ersmarks IP
Ersboda SK P09 - Ersmarks IK P08  -      
25
10:00
sön
10:00    
Fotboll - F04, Täfteborg
Täfteå IK F04 - Ersmarks IK F041  -  4  
25
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P09, Sjöfrun IP
Gimonäs Umeå IF Sofiehem - Ersmarks IK P09  -      
22
19:30
tor
19:30    
Sävar/Täfteå IK - Ersmarks IK /ESK0  -  4  
22
19:00
tor
19:00    
Fotboll - P0203, Nordahlsvallen
Hörnefors IF P15-17 - Ersmarks IK2  -  0  
20
20:00
tis
20:00    
Fotboll - Dam/Damjunior, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Ersmark IK5  -  0  
19
19:10
mån
19:10    
Ersmarks IK P04 - Hörnefors IF P042  -  7  
19
18:30
mån
18:30    
Fotboll - F07, Ersmarks IP
Ersmarks IK F07 - Gimonäs Umeå IF Sof/Ca  -      
 
18
19:00
sön
19:00    
Fotboll - P04, Grönytorna IP
IFK Umeå 1 - Ersmarks IK P042  -  2  
18
18:00
sön
18:00    
Fotboll - P10, Ersmarks konstgräs
Ersmarks IK - Sandviks IK  -      
18
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P09, Nydala N12
Umedalen Gul - Ersmark Svart  -      
18
13:00
sön
13:00    
Fotboll - F06, Tannens IP
Betsele IF 06 - Ersmarks IK F06  -      
18
12:30
sön
12:30    
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF3  -  7  
18
11:45
sön
11:45    
Fotboll - P07, Forsmyrans IP
Lycksele IF P-07 - Ersmarks IK P07 Svart  -      
18
11:00
sön
11:00    
Ersmark IK - Umeå Södra DFF0  -  2  
18
11:00
sön
11:00    
Fotboll - F08, Sjöfrun IP
Umeå Södra FF F-08 Blå - Ersmarks IK F-08  -      
18
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P09, Nydala N12
Ersmarks Svart - Umedalen Svart  -      
18
10:45
sön
10:45    
Fotboll - F07, Storsjö Arena
Sandviks IK F06/07 - Ersmarks IK F07  -      
18
10:45
sön
10:45    
Fotboll - P06, Grubbevallen
Sandåkerns SK P06 Vit - Ersmarks IK P06 Röd  -      
18
09:45
sön
09:45    
Fotboll - F08, Sjöfrun IP
Ersmarks IK F-08 - Sandåkerns SK F08  -      
18
sön
00:00    
Morön BK F03 - Ersmarks IK3  -  0  
17
18:00
lör
18:00    
Fotboll - P07, MSK Arena
Mariehem SK (P07) Vit - Ersmarks IK P07 Röd  -      
17
15:30
lör
15:30    
Ersmarks IK - Teg SK  -      
17
14:30
lör
14:30    
Fotboll - F05, Betsele Norrängs konstgräs
Betsele - Ersmarks IK  -      
17
14:00
lör
14:00    
GUIF Sofiehem/Ålidhem - Ersmarks IK  -      
17
13:15
lör
13:15    
Fotboll - P06, Ersmarks IP
Ersmarks IK P06 Svart - Mariehem SK (P06) Grön  -      
17
12:30
lör
12:30    
Tegs SK - Ersmarks IK  -      
17
12:00
lör
12:00    
Fotboll - P08, Ersmarks IP
Robertsfors IK 1 - Ersmarks IK P08  -      
17
12:00
lör
12:00    
Fotboll - P09, Nydala N12
Umeå Södra FF 2 - Ersmarks Svart  -      
17
11:40
lör
11:40    
Fotboll - P04, Ersmarks IP 9-manna planen
Ersmarks IK - GUIF  -      
17
10:45
lör
10:45    
Fotboll - P08, Ersmarks IP
Ersmarks IK P08 - HTF P08 2  -      
17
10:30
lör
10:30    
Fotboll - F04, Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Sandåkerns SK F032  -  0  
17
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P09, Nydala N12
Ersmarks IK Svart - Teg p09 Ö  -      
16
19:00
fre
19:00    
Fotboll - P09, Nydala N12
TSK B Svart - Ersmarks IK Svart  -      
16
18:00
fre
18:00    
Fotboll - P0203, Umeå Energi Arena SOL
Ersmarks IK - IFK Umeå City4  -  1  
16
18:00
fre
18:00    
Ersmarks IK röd - GUIF Sofiehem/Ålidhem  -      
15
19:00
tor
19:00    
Fotboll - P05, Ersmarks IP
Ersmarks IK P05svart - HTF P05  -      
15
18:00
tor
18:00    
Fotboll - P10, Storsjöarena, Holmsund
Sandviks IK - Ersmarks IK  -      
15
16:30
tor
16:30    
Fotboll - F04, Nolia/Nolia Konstgräs 2
Guif Tomtebo - Ersmarks IK  -      
13
18:30
tis
18:30    
Fotboll - F07, Ersmarks IP
Ersmarks IK F07 - Röbäcks IF F07 Röd  -      
13
16:40
tis
16:40    
Fotboll - P05, MSK Arena
Mariehem SK (P05) Vit - Ersmarks IK P05röd  -      
 
11
17:15
sön
17:15    
Fotboll - P07, MSK Arena
Mariehem SK (P07) Svart - Ersmarks IK P07 Röd  -      
11
15:30
sön
15:30    
Fotboll - F06, Ersmarks IP
Ersmarks IK F06 - Gimonäs Umeå IF Ca Tigers  -      
11
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P07, Ersmarks IP
Ersmarks IK P07 Svart - Vindelns IF Grön  -      
11
13:00
sön
13:00    
Fotboll - F07, Röbäcks Arena
Spöland Vännäs IF - Ersmarks IK  -      
11
13:00
sön
13:00    
Fotboll - P06, Röbäcks IP
Röbäcks IF P06 Röd - Ersmarks IK P06 Svart  -      
11
12:00
sön
12:00    
Fotboll - P09, Grubbevallen
Sandåkerns SK P09 Röd - Ersmarks IK P09  -      
11
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P0203, Skogsvallen
Sävar/Täfteå - Ersmarks IK  -      
11
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P08, Ersängsvallen
Umedalens IF P09 Gul - Ersmarks IK P08  -      
11
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P09, Grubbevallen
Ersmarks IK P09 - HTF P09 1  -      
11
10:30
sön
10:30    
Fotboll - F04, Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Gimonäs Umeå IF CS1  -  0  
11
10:00
sön
10:00    
Fotboll - F08, Röbäcks Arena, Sönkmyrvägen.
 
- Ersmarks IK  -      
11
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P08, Ersängsvallen
Ersmarks IK P08 - Lycksele IF 09  -      
11
09:00
sön
09:00    
Fotboll - F07, Röbäcks Arena
Röbäcks IF Röd - Ersmarks IK  -      
10
17:00
lör
17:00    
Fotboll - F07, Röbäcks Arena
Ersmarks IK - Röbäcks IF Blå  -      
10
14:10
lör
14:10    
Fotboll - P04, Nolia 2
Ersmarks IK P04 - Vindelns IF Blå3  -  2  
10
14:10
lör
14:10    
Fotboll - P04, Nolia/Nolia Konstgräs 2
Vindeln - Ersmarks IK  -      
10
14:00
lör
14:00    
Fotboll - F07, Röbäck Arena
Ersboda SK - Ersmarks IK  -      
10
12:30
lör
12:30    
Fotboll - P06, Ersmarks IP
Ersmarks IK P06 Röd - Robertsfors IK Svart  -      
10
12:00
lör
12:00    
Fotboll - F05, T3/Arenan/Konstgräsplan
Umeå Södra - Ersmarks IK  -      
10
12:00
lör
12:00    
Fotboll - F08, Röbäcks Arena, Sönkmyrvägen.
 
- Ersmarks IK  -      
10
12:00
lör
12:00    
Fotboll - P0203, Björnvallen IP
Dorotea IF - Ersmarks IK2  -  2  
10
11:30
lör
11:30    
Fotboll - F04, Stantorsvallen 1
Robertsfors IK 02/03/04 - Ersmarks IK F043  -  2  
10
11:00
lör
11:00    
Fotboll - F07, Röbäcks Arena
Ersmarks IK - Umedalens IF  -      
10
10:45
lör
10:45    
Fotboll - P05, Umedalens IP
Umedalens IF P05 Svart - Ersmarks IK P05svart  -      
10
lör
00:00    
Fotboll - F09, Ersmarks IP
Ersmarks IK F09 Röd - Sandåkerns SK F09 Vit  -      
10
lör
00:00    
Fotboll - F09, Ersmarks IP
Ersmarks IK F09 Röd - Sandåkerns SK F09 Vit  -      
10
lör
00:00    
Fotboll - F09, Ersmarks IP
Nordmalings BK - Ersmarks IK F09 Röd  -      
10
lör
00:00    
Fotboll - F09, Ersmarks IP
Sandåkerns SK F09 Vit - Ersmarks IK F09 Röd  -      
09
17:45
fre
17:45    
Fotboll - P05, Ersmarks IP
Ersmarks IK P05röd - Sävar IK P05  -      
07
18:00
ons
18:00    
Fotboll - F06, T3/Arenan/Konstgräsplan
Umeå Södra F06 Blå - Ersmarks IK  -      
07
18:00
ons
18:00    
Fotboll - F07, Ersmarks IP
Ersmarks IK F07 - Umeå Södra FF F-07 Gul  -      
06
18:00
tis
18:00    
Fotboll - Dam/Damjunior, Nolia/Nolia Konstgräs 2
Ersmarks IK /ESK - Umeå Södra F-020  -  0  
06
14:45
tis
14:45    
Fotboll - P0203, Nolia/Nolia Konstgräs 1
Ersmarks IK - Umedalens IF P02/037  -  4  
 
04
18:30
sön
18:30    
Ersmark IK - Ersboda SK1  -  5  
04
18:15
sön
18:15    
Fotboll - P05, Sjöfrun IP
Gimonäs Umeå IF In/To Dragons - Ersmarks IK P05röd  -      
04
15:00
sön
15:00    
Ersmarks IK - Robertsfors IK P01/023  -  6  
04
15:00
sön
15:00    
Fotboll - P09, Sävar IP
Ersmarks IK P09 - Sävar IK 09 röd  -      
04
14:15
sön
14:15    
Fotboll - P06, Ersmarks IP
Ersmarks IK P06 Röd - Robertsfors IK Röd  -      
04
13:45
sön
13:45    
Fotboll - P09, Sävar IP
Mariehem SK (P09 vit) 2 - Ersmarks IK P09  -      
04
13:30
sön
13:30    
Mariehem SK F15 - Ersmarks IK /ESK4  -  2  
04
11:45
sön
11:45    
Fotboll - F08, Ersmarks IP
Ersmarks IK F-08 - IFK Umeå F-07/08 Vit  -      
04
11:15
sön
11:15    
Fotboll - P08, Stöckesbua IP
Ersmarks IK P08 - Tegs SK Fotboll 09BVinrö  -      
04
10:30
sön
10:30    
Fotboll - F04, Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Betsele IF 03/043  -  2  
04
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P08, Stöckesbua IP
Tegs SK Fotboll 09BSvart - Ersmarks IK P08  -      
04
sön
00:00    
Fotboll - F08, Ersmarks IP
IFK Umeå F-07/08 Vit - Ersmarks IK F-08  -      
03
15:45
lör
15:45    
Fotboll - P05, Ersmarks IP
Ersmarks IK P05svart - Täfteå IK P 04/05  -      
03
15:40
lör
15:40    
Ersmarks IK P04 - Sörfors IF2  -  7  
03
14:00
lör
14:00    
Fotboll - P07, Ersmarks IP
Ersmarks IK P07 Röd - Umedalens IF P07 Svart  -      
03
12:30
lör
12:30    
Fotboll - P07, Ersmarks IP
Ersmarks IK P07 Svart - Mariehem SK (P07) Svart  -      
03
12:30
lör
12:30    
Fotboll - P08, Stenmyrvallens IP
Ersmarks IK P08 - Bygdeå GIF 08/09 pojkar  -      
03
11:30
lör
11:30    
Fotboll - P08, Stenmyrvallens IP
Täfteå IK P08 Röd - Ersmarks IK P08  -      
03
11:15
lör
11:15    
Fotboll - P06, Ersmarks IP
Ersmarks IK P06 Svart - Tegs SK Fotboll P-06 Öst Svart  -      
03
11:00
lör
11:00    
Umeå Södra FF F-02 - Ersmarks IK3  -  0  
03
10:30
lör
10:30    
Fotboll - F04, Tegs IP
Umeå Södra FF F04 1 - Ersmarks IK F040  -  7  
03
09:45
lör
09:45    
Ersmarks IK - Betsele  -      
MAJ 2017
 
28
18:00
sön
18:00    
Fotboll - P04, Älvdungen IP
Sörfors IF - Ersmarks IK P045  -  2  
28
17:00
sön
17:00    
Fotboll - Dam/Damjunior, Nordahlsvallen
Hörnsjö IF 2 - Ersmark IK0  -  1  
28
16:30
sön
16:30    
Fotboll - P0203, Skogsvallen, Sävar
Sävar IK P-03 - Ersmarks IK3  -  7  
28
15:30
sön
15:30    
Fotboll - F06, Ersmarks IP
Ersmarks IK F06 - Nordmalings BK  -      
28
13:45
sön
13:45    
Fotboll - P06, Tegs IP
Tegs SK Fotboll 06 Böleäng - Ersmarks IK P06 Röd  -      
28
13:00
sön
13:00    
Fotboll - P09, Ersmarks IP
Gimonäs Umeå IF Tomtebo AC svart - Ersmarks IK P09  -      
28
12:00
sön
12:00    
Fotboll - P09, Ersmarks IP
Ersmarks IK P09 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo AC svart  -      
28
10:30
sön
10:30    
Fotboll - F04, Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Mariehem SK (F04/05)2  -  1  
28
10:15
sön
10:15    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 2 - Ersmarks IK P05svart  -      
28
10:15
sön
10:15    
Fotboll - P08, Sjöfrun IP
Ersmarks IK P08 - Röbäcks IF P09  -      
28
09:30
sön
09:30    
Fotboll - P07, Grubbevallen
Sandåkerns SK P07 - Ersmarks IK P07 Röd  -      
28
09:15
sön
09:15    
Fotboll - P08, Sjöfrun IP
Gimonäs Umeå IF Tomtebo White Eagles - Ersmarks IK P08  -      
28
sön
00:00    
Fotboll - P08, Sjöfrun IP
Ersmarks IK P08 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo Black Eagles  -      
27
14:00
lör
14:00    
Fotboll - F09, Nordahlsvallen
Gimonäs Umeå IF Ca/Sof svart - Ersmarks IK F09 Svart  -      
27
13:30
lör
13:30    
Fotboll - F04, Nolia 2
Umeå Södra F-03 Gul - Ersmarks IK F042  -  4  
27
12:00
lör
12:00    
Fotboll - F09, Nordahlsvallen
Ersmarks IK F09 Svart - Ersmarks IK F09 Svart  -      
27
11:15
lör
11:15    
Fotboll - F05, Sävar IP
Sävar - Ersmarks IK  -      
27
11:00
lör
11:00    
Ersmarks IK /ESK - IFK Umeå2  -  2  
27
11:00
lör
11:00    
Fotboll - F09, Nordahlsvallen
Ersmarks IK F09 Svart - Gimonäs Umeå IF Ca/Sof svart  -      
27
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P05, Ersmarks IP
Ersmarks IK P05röd - Obbola IK P 05/06  -      
27
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P07, Nordahlsvallen
Hörnefors IF P 07 - Ersmarks IK P07 Svart  -      
26
19:00
fre
19:00    
Fotboll - P0203, Vännäs IP
Spöland Vännäs IF P 00/01 - Ersmarks IK5  -  1  
25
19:00
tor
19:00    
Fotboll - P04, FC Vindeln
Vindelns IF Blå - Ersmarks IK P041  -  2  
25
18:45
tor
18:45    
Fotboll - Dam/Damjunior, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF - Ersmarks IK /ESK0  -  1  
25
13:00
tor
13:00    
Fotboll - F07, Tannens IP, Lycksele
Betsele IF 07 Vit - Ersmarks IK F07  -      
25
12:30
tor
12:30    
Fotboll - F04, Lappvallens IP
Åsele IK F. 02-04 - Ersmarks IK F042  -  7  
25
12:00
tor
12:00    
Ersmark IK - Sandåkerns SK4  -  2  
25
11:00
tor
11:00    
Fotboll - P06, Vännäs IP
Spöland Vännäs IF P-06 - Ersmarks IK P06 Svart  -      
 
21
18:00
sön
18:00    
Fotboll - F04, Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Nordmalings BK8  -  0  
21
16:00
sön
16:00    
Ersmarks IK - Sandviks IK P004  -  2  
21
14:15
sön
14:15    
Fotboll - P06, Ersmarks IP
Ersmarks IK P06 Röd - Ersboda SK P06  -      
21
13:45
sön
13:45    
Fotboll - P05, Sjöfrun IP
Gimonäs Umeå IF United - Ersmarks IK P05svart  -      
21
13:00
sön
13:00    
Spölands Vännäs IF - Ersmark IK1  -  0  
21
12:00
sön
12:00    
Fotboll - F07, Ersmarks IP
Ersmarks IK F07 - Betsele IF 07 Vit  -      
21
11:30
sön
11:30    
Fotboll - F08, Tannens IP
Ersmarks IK F-08 - Betsele IF F08 Vit  -      
21
10:30
sön
10:30    
Fotboll - F04, Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Spöland Vännäs IF F-02/031  -  0  
21
10:30
sön
10:30    
Fotboll - F05, Grubbevallens IP/Konstgräsplan
Sandåkern - Ersmarks IK  -      
21
10:15
sön
10:15    
Fotboll - F08, Tannens IP
Betsele IF F08 Vit - Ersmarks IK F-08  -      
21
10:10
sön
10:10    
Ersmarks IK P04 - Umedalens IF 13  -  3  
20
15:00
lör
15:00    
Fotboll - P08, Carlshöjdsskolans IP
Röbäcks IF P08 Blå - Ersmarks IK P08  -      
20
14:30
lör
14:30    
Fotboll - P07, Ersmarks IP
Ersmarks IK P07 Svart - Tegs SK Fotboll 07 Svart  -      
20
14:00
lör
14:00    
Fotboll - P06, Röbäcks IP
Röbäcks IF P06 Blå - Ersmarks IK P06 Svart  -      
20
13:15
lör
13:15    
Fotboll - P0203, Storsjö Arena
IFK Holmsund p-03 - Ersmarks IK0  -  16
20
13:00
lör
13:00    
Fotboll - P07, Ersmarks IP
Ersmarks IK P07 Röd - Röbäcks IF P07 Blå  -      
20
13:00
lör
13:00    
Fotboll - P08, Carlshöjdsskolans IP
Ersmarks IK P08 - Gimonäs Umeå IF Carlshöjd vit  -      
20
11:45
lör
11:45    
Fotboll - P05, Ersmarks IP
Ersmarks IK P05röd - Tegs SK Fotboll P05 Svart  -      
20
10:40
lör
10:40    
Ersmarks IK P04 - IFK Umeå 10  -  0  
20
10:00
lör
10:00    
Mariehem - F06 Ersmarks IK  -      
20
10:00
lör
10:00    
Fotboll - F06, MSK Arena
Mariehem SK (F06) Vit - Ersmarks IK F06  -      
 
14
18:30
sön
18:30    
Ersmarks IK /ESK - Sörfors IF0  -  3  
14
17:00
sön
17:00    
Fotboll - F04, Grubbevallen
Sandåkerns SK F04 - Ersmarks IK F041  -  7  
14
15:30
sön
15:30    
Fotboll - F06, Ersmarks IP
Ersmarks IK F06 - HTF F05/06 Svart  -      
14
14:15
sön
14:15    
Fotboll - P06, Ersmarks IP
Ersmarks IK P06 Svart - Sörfors IF P06/07  -      
14
14:00
sön
14:00    
Tegs SK Fotboll p02 - Ersmarks IK2  -  0  
14
13:30
sön
13:30    
Fotboll - P04, Nordahlsvallen
Hörnefors IF P04 - Ersmarks IK P045  -  0  
14
12:15
sön
12:15    
Fotboll - P05, Sjöfrun IP
Gimonäs Umeå IF Carlshöjd - Ersmarks IK P05röd  -      
14
11:00
sön
11:00    
Fotboll - F07, Täfteå IP konstgräs
Täfteå IK F07 (08) - Ersmarks IK F07  -      
14
10:30
sön
10:30    
Fotboll - F04, Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Gimonäs Umeå IF I/T svart1  -  3  
13
13:00
lör
13:00    
Fotboll - P05, Ersmarks konstgräs
Ersmarks IK P05svart - IFK Umeå P-05 2  -      
13
12:15
lör
12:15    
Fotboll - P07, Sjöfrun IP
Gimonäs Umeå IF Sof/Åhem - Ersmarks IK P07 Svart  -      
13
12:00
lör
12:00    
Fotboll - P07, Tegs IP
Tegs SK Fotboll 07 Svart - Ersmarks IK P07 Svart  -      
13
11:00
lör
11:00    
Fotboll - Dam/Damjunior, Nolia/Nolia Konstgräs 1
Ersmark IK - Sandviks IK0  -  4  
13
10:30
lör
10:30    
Fotboll - P06, Umedalens IP
Umedalens IF P06 Vit - Ersmarks IK P06 Röd  -      
13
10:15
lör
10:15    
Fotboll - F05, Ersmarks konstgräs
Ersmarks IK - Täfteå  -      
12
18:00
fre
18:00    
Ersmarks IK - Tegs SK Fotboll 03 svart7  -  1  
 
07
18:00
sön
18:00    
Fotboll - F04, Nolia 2
Ersmarks IK F04 - Umedalens IF F042  -  1  
07
16:00
sön
16:00    
Mariehem SK 2 - Ersmark IK0  -  1  
07
15:00
sön
15:00    
Ersmarks IK - Vindelns IF Röd5  -  0  
07
11:00
sön
11:00    
Umedalens IF F03/GUIF - Ersmarks IK /ESK4  -  2  
05
19:00
fre
19:00    
Fotboll - P0203, Röbäcks IP
Röbäcks IF Blå - Ersmarks IK0  -  4  
APRIL 2017
 
29
14:00
lör
14:00    
Fotboll - P06, Ersmarks konstgräs
Ersmarks IK - Mariehems SK  -      
29
13:00
lör
13:00    
Fotboll - P06, Ersmarks konstgräs
Umedalens IF - Ersmarks IK  -      
29
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P06, Ersmarks konstgräs
Umedalens IF - Ersmarks IK  -      
 
23
18:00
sön
18:00    
Ersmark IK - Sandåkerns SK3  -  2  
23
15:00
sön
15:00    
Fotboll - P0203, Tunavallen
Gammelgården - Ersmarks IK  -      
22
09:00
lör
09:00    
Gammelstaden - Ersmarks IK  -      
21
19:00
fre
19:00    
Fotboll - Dam/Damjunior, Umeå Energi Arena SOL
Umeå IK FF - Ersmark IK6  -  0  
 
09
15:15
sön
15:15    
Innebandy - F06, Ersängsskolan/Gymnastikhall
Ersmarks IK - Sävar  -      
09
11:30
sön
11:30    
Innebandy - F06, Elofssonhallen
Ersmarks IK - UmeåCity/vit  -      
08
17:00
lör
17:00    
Innebandy - F06, Elofssonhallen
Ersmarks IK - Gimonäs/Calshem  -      
07
18:30
fre
18:30    
Innebandy - F06, Musköten
Ersmarks IK - Gimonäs/Tomtebo  -      
MARS 2017
 
19
15:00
sön
15:00    
Innebandy - F06, Umeå Energi Arena Vatten
Gimonäs Umeå IF/Cal/Sof - Ersmarks IK  -      
FEBRUARI 2017
 
26
15:00
sön
15:00    
Handboll, Jenningshallen
Sikeå SK - Ersmarks IK15  -  22
22
18:00
ons
18:00    
Innebandy - F06, Ersängshallen
Ersmarks IK - Umeå City IBF/Vit  -      
 
19
15:30
sön
15:30    
Innebandy - F06, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Ersmarks IK  -      
19
14:45
sön
14:45    
Futsal - P0203, Umeå Energi Arena VATTEN
Sandåkerns SK P03 - Ersmarks IK1  -  11
17
22:00
fre
22:00    
Fotboll - Dam/Damjunior, Nolia/Fotbollshall
Mariehem 2 - Ersmarks IK1  -  1  
 
08
18:00
ons
18:00    
Innebandy - F06, Ersängshallen
Ersmarks IK - Hissjö SK/Grön  -      
 
05
17:20
sön
17:20    
Futsal - P0203, Aspenhallen
Alviks IK - Ersmarks IK4  -  4  
05
15:45
sön
15:45    
Futsal - P07, Sävaråhallen
Ersmarks IK P07 - Umedalens IF P07  -      
05
12:20
sön
12:20    
Futsal - P0203, Aspenhallen
Ope IF - Ersmarks IK5  -  4  
05
10:40
sön
10:40    
Futsal - P0203, Aspenhallen
Ersmarks IK - Tegs SK Fotboll1  -  10
04
11:00
lör
11:00    
Futsal - P0203, Ersängsskolan/Gymnastikhall
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF P035  -  2  
JANUARI 2017
 
29
14:30
sön
14:30    
Innebandy - F06, Sporthallen Musköten
IBF Dalen - Ersmarks IK  -      
29
13:15
sön
13:15    
Futsal - F04, Martinssonhallen
Ersmarks IK F04 - Umedalens IF F041  -  5  
29
12:00
sön
12:00    
Handboll, Sporthushallen
Ersmarks IK - Sävar IK9  -  12
29
10:15
sön
10:15    
Futsal - F04, Martinssonhallen
Gimonäs Umeå IF F04 - Ersmarks IK F042  -  5  
29
10:00
sön
10:00    
Handboll, Sporthushallen
Gimonäs Umeå IF 2 - Ersmarks IK23  -  12
28
13:30
lör
13:30    
Futsal - P0203, Jenningshallen
IFK Umeå P02 - Ersmarks IK3  -  1  
 
22
10:30
sön
10:30    
Innebandy - F06, Ålidhemshallen
Gimonäs Umeå IF/Tomtebo - Ersmarks IK  -      
21
18:50
lör
18:50    
Futsal - P07, Vårdskolan
 
Guif - Ersmark IK  -      
21
18:00
lör
18:00    
Futsal - P07, Vårdskolan landstingshuset
Ersmarks IK - Mariehems SK vit  -      
21
14:00
lör
14:00    
Futsal - DAM/Junior, Sävaråhallen
Mariehem SK 2 - Ersmarks IK2  -  3  
20
20:00
fre
20:00    
Fotboll - F04, Nolia/Fotbollshall
Guif - Ersmarks IK  -      
 
15
11:00
sön
11:00    
Futsal - P0203, Balderhallen A
Ersmarks IK - Tegs SK1  -  5  
15
09:00
sön
09:00    
Futsal - P0203, Balderhallen A
Dorotea IF 02-03 - Ersmarks IK4  -  8  
14
15:30
lör
15:30    
Futsal - F0102, Elofssonhallen
Ersmarks IK F01/02 - Umeå Södra FF F020  -  6  
14
11:30
lör
11:30    
Futsal - F0102, Elofssonhallen
Betsele IF - Ersmarks IK F01/023  -  1  
11
18:00
ons
18:00    
Innebandy - F06, Ersängshallen
Ersmarks IK - Sandåkerns SK  -      
 
08
16:00
sön
16:00    
Futsal - DAM/Junior, Sävaråhallen
Ersboda SK - Ersmarks IK2  -  1  
08
12:00
sön
12:00    
Futsal - DAM/Junior, Sävaråhallen
Ersmarks IK - Betsele IF1  -  2  
07
10:00
lör
10:00    
Futsal - P0203, Bråvalla
Ersmarks IK - Dorotea IF P02/035  -  1  
DECEMBER 2016
 
18
14:30
sön
14:30    
Futsal - P0203, Martinssonhallen, Bygdeå
IFK Umeå Vit - Ersmarks IK  -      
18
11:30
sön
11:30    
Futsal - P0203, Martinssonhallen, Bygdeå
Ersmarks IK - Spöland Vännäs IF 1  -      
18
11:00
sön
11:00    
Innebandy - F06, Sporthushallen
Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF/Cal/Sof  -      
18
09:00
sön
09:00    
Futsal - P0203, Ersängsskolan/Gymnastikhall
Gimonäs Umeå IF P15 - Ersmarks IK  -      
17
16:30
lör
16:30    
Futsal - P07, Hagahallen
Umedalens IF P07 - Ersmarks IK P07  -      
17
14:15
lör
14:15    
Futsal - P07, Hagahallen
Ersmarks IK P07 - Tegs SK Fotboll  -      
17
14:00
lör
14:00    
Handboll, Sundsvall sporthall
Strands IF - Ersmarks IK23  -  12
17
11:00
lör
11:00    
Handboll, Sundsvall sporthall
Ersmarks IK - Sundsvall HK16  -  17
17
10:30
lör
10:30    
Futsal - F04, Martinssonhallen
Ersmarks IK F04 - Gimonäs Umeå IF F04 Ca/Sof  -      
17
09:00
lör
09:00    
Futsal - F04, Martinssonhallen
HTF - Ersmarks IK F04  -      
 
11
17:00
sön
17:00    
Futsal - DAM/Junior, Norrskenshallen
Team TGUFF - Ersmarks IK  -      
11
16:00
sön
16:00    
Futsal - P0203, Bråvalla
Tegs SK P03 - Ersmarks IK  -      
11
13:00
sön
13:00    
Futsal - P0203, Bråvalla
Ersmarks IK - Tegs SK Vit  -      
11
12:00
sön
12:00    
Futsal - DAM/Junior, Norrskenshallen
Ersmarks IK - Flurkmarks IK  -      
10
13:00
lör
13:00    
Futsal - F0102, Bråvalla
Ersmarks IK F01/02 - IFK Umeå 1  -      
10
10:00
lör
10:00    
Futsal - F0102, Bråvalla
IFK Umeå 1 - Ersmarks IK F01/02  -      
 
04
11:00
sön
11:00    
Futsal - P0203, Kaplanskolan i Skellefteå
Sunnanå SK P02 - Ersmarks IK  -      
03
16:00
lör
16:00    
Futsal - F04, Grubbeskolan
Umedalen - Ersmarks IK  -      
03
15:30
lör
15:30    
Innebandy - F06, Vildmannahallen
Umeå City IBF/Vit - Ersmarks IK  -      
02
17:30
fre
17:30    
Futsal - F04, Bräntbergsskolan/Gymnastikhall
Umeå Södra - Ersmarks IK  -      
 
Vill du synas här?
Kontakta kansliet via mejl till kansliet@eik.se