Sammanträden

    2010-01-11 Styrelsemöte 10 -09, styrelsen beslutade att:
  • Klubben har tagit in offerter från olika företag och har därefter beslutat att förlänga avtalet med TeamSportia/Puma för en ny 5 års period. Ekonomiska villkoren för detta finns att ta del av direkt hos styrelsen.
    2009-07-27 Styrelsemöte 5 -09, styrelsen beslutade att:
  • Ställa in årets upplaga av Ersmarks dagarna på grund av tidbrist.
  • Placera rinken i anslutning till bollförrådet nere vid grusplan. Samt att kontrollera dess beskaffenhet innan eventuell uppsättning i höst.
    2009-06-16 Styrelsemöte 4 -09, styrelsen beslutade att:
  • Utbetala kostnadsersätttning till kassören för bokföring 2010
  • Rivning av det gamla förrådet ska ske så snart som möjligt.
  • Anlita lämplig sommarjobbare för att genomföra grundstädning av hela Ersmarksgården och med möjlighet till förlängning under hösten.
  • Stå fast vid tidigare fattat beslut om att inför bollkallar och lag som sköter fikaförsäljningen vid seniormatcher men begränsa detta till åldrarna 99-02.
    2009-04-27 Styrelsemöte 3 -09, styrelsen beslutade att:
  • Protokoll från styrelsemöte ska färdigställas inom en vecka efter mötet, därefter justera och sedan publiceras på eik.se
  • Skicka kallelse till valberedningen inför kommande styrelsemöten.
  • Erbjuda fjolårets sommarjobbare Oskar Jonsson möjlighet att göra detta även i år.
  • Bordlägga denna punkt om Innebandy till efter sommaren.



Lämna en kommentar

Tidigare kommentarer

    Inga dokument har hittats